Prezydent Miasta Inowrocławia
zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2026 r. poz. 399) oraz uchwałą nr XXXI/444/2013 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie określenia zasad gospodarowania nieruchomościami Miasta Inowrocławia (Dz. Urz. Woj. Kujawsko-Pomorskiego poz. 1432, z późn. zm.)
podaje
do publicznej wiadomości
wykaz
nieruchomości gruntowych przeznaczonych do wydzierżawienia w Inowrocławiu.
Oznaczenie nieruchomości wg księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości:
- działka nr 51/4 o powierzchni 0,0110 ha zapisana w księdze wieczystej BY1I/00035465/5 w obrębie nr 85 (część działki o powierzchni 25 m2),
25 m2 x 80,09 zł = 2.002,25 zł netto + 460,52 zł VAT 23% = 2.462,77 zł brutto rocznie
(słownie: dwa tysiące czterysta sześćdziesiąt dwa złote 77/100)
Dzierżawca zobowiązany jest do ponoszenia oprócz czynszu wszelkich obciążeń publiczno-prawnych związanych z przedmiotem dzierżawy;
opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa przeznaczona pod pawilon handlowo - usługowy przy ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza w Inowrocławiu;
przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i sposób jej zagospodarowania:
cel zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i jednorodzinnej, z dopuszczeniem zabudowy usługowej;
informacje o przeznaczeniu do wydzierżawienia:
w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat (w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku na dzierżawę niniejszej nieruchomości zostanie przeprowadzony przetarg),
2. działka nr 94/5 o powierzchni 0,0182 ha zapisana w księdze wieczystej BY1I/00058034/2 w obrębie nr 103 (część działki o powierzchni 12 m2),
12 m2 x 80,09 zł = 961,08 zł netto + 221,05 zł VAT 23% = 1.182,13 zł brutto rocznie
(słownie: tysiąc sto osiemdziesiąt dwa złote 13/100)
opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa przeznaczona pod pawilon handlowo - usługowy przy ul. Jacewskiej w Inowrocławiu;
teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej;
informacje o przeznaczeniu do wydzierżawienia:
3.działka nr 130/107 o powierzchni 0,1228 ha zapisana w księdze wieczystej BY1I/00040475/6 w obrębie nr 116 (część działki o powierzchni 15 m2)
15 m2 x 80,09 zł = 1.201,35 zł netto + 276,31 zł VAT 23% = 1.477,66 zł brutto rocznie
(słownie: tysiąc czterysta siedemdziesiąt siedem złotych 66/100)
opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa przeznaczona pod pawilon handlowo - usługowy przy ul. Bolesława Krzywoustego w Inowrocławiu;
teren komunikacji publicznej, ulica dojazdowa, dopuszcza się zachowanie istniejącej zabudowy usługowej z możliwością rozbudowy i wymiany;
informacje o przeznaczeniu do wydzierżawienia:
w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat (w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku na dzierżawę niniejszej nieruchomości zostanie przeprowadzony przetarg).
Ogłoszenie wywiesza się na tablicy ogłoszeń w okresie:
- od 27 kwietnia 2026 r. do 17 maja 2026 r.
/-/Aleksandra Sibora
Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia