Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
23 kwietnia rozpocznie się budowa ronda turbinowego
Piątek,     17 / 04 / 2020

Miasto Inowrocław jest w trakcie budowy odcinka ul. Prymasa Józefa Glempa. Tymczasem Powiat Inowrocławski rusza z rondem turbinowym. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic: Stanisława Staszica, Górnicza, Poznańska, Prymasa Józefa Glempa. Od 23 kwietnia będą obowiązywały objazdy.

Wykonawcą przebudowy skrzyżowania jest firma COLAS Polska, która wykona prace za kwotę pond 5,8 mln zł. Zakres prac obejmuje przebudowę infrastruktury podziemnej, oświetlenia ulicznego oraz budowę ronda turbinowego wraz z nowymi zatokami autobusowymi, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. 

- Spotkania, które organizowaliśmy z przedstawicielami Powiatu Inowrocławskiego i wykonawcami inwestycji, przyniosły oczekiwany skutek. Zapewniliśmy przejezdność ronda u zbiegu ulic Szymborskiej i Marulewskiej, dzięki czemu możliwe jest poprowadzenie objazdu m.in. ul. Miechowicką i Szymborską w związku z budową ronda turbinowego. Ruch drogowy w mieście nie będzie sparaliżowany. Kieruję także podziękowania do Pani Starosty Wiesławy Pawłowskiej  za wsparcie w koordynacji tych działań – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Na czas przebudowy, od 23 kwietnia skrzyżowanie będzie zamknięte dla ruchu oraz zostaną wprowadzone objazdy. Dla relacji Toruń (ul. Szymborska) – Poznań (ul. Poznańska) wyznaczony będzie objazd ulicami: Mątewską, Wielkopolską i Szymborską oraz Miechowicką do Szymborskiej. Dla relacji Bydgoszcz (ul. Dworcowa i ul. Stanisława Staszica) – Poznań (ul. Poznańska) objazd będzie odbywał się ulicami: aleja Mikołaja Kopernika, aleja Ratuszowa, aleja Niepodległości, ul. Miechowicka oraz przez ul. Świętokrzyską. Dodatkowo zostanie umożliwiony przejazd (lewoskręt) na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ulicą Gwarków dla samochodów osobowych. Powiat planuje zakończyć przebudowę do końca października br.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 3 i 12 (a po przywróceniu kursów również autobusy linii 10 i 20) również będą poruszały się wyznaczonymi objazdami. Przystanki, na których będą zatrzymywały się autobusy, w związku z wprowadzonymi w ruchu drogowym zmianami, podane zostaną w przyszłym tygodniu. 

Powiat Inowrocławski przebudowuje skrzyżowanie ulic: Stanisława Staszica, Górnicza, Poznańska, Prymasa Józefa Glempa. Miasto Inowrocław jest w trakcie dobudowywania ostatniego odcinka ul. Prymasa Józefa Glempa. W ramach tych działań, Miasto przebuduje także ul. Górniczą. Wymienione inwestycje to efekt skutecznych rozmów i współpracy jednostek samorządowych – Miasta Inowrocławia, Powiatu Inowrocławskiego i samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zakresy prac poszczególnych zadań w ramach inwestycji dostępne są TUTAJ

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 23-01-2021
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
STACJA METEO INOWROCŁAW: