Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Tadeusz Chęsy Honorowym Obywatelem Miasta Inowrocławia
Piątek,     11 / 10 / 2019

Podczas dzisiejszej uroczystej sesji Miejskiej Rady Inowrocławia wręczono tytuł Honorowemu Obywatelowi Miasta Inowrocławia Tadeuszowi Chęsemu.

-  Tadeusz Chęsy chciałby, aby Inowrocław rozwijał się, wręcz kwitł. Zauważa tyle pozytywnych w tym zakresie zmian, w których wprowadzeniu pomagał. Ale chciałby ich jeszcze więcej. Jest to zgodne z jego charakterem, bardzo naturalne. Myślę, że jego marzenie jest jednocześnie marzeniem każdego z nas. Bo przecież człowiek, który kocha miasto to lokalny patriota. Serdecznie gratuluję Panu Tadeuszowi Chęsemu uzyskania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia - mówił prezydent Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że uchwałę o nadaniu Tadeuszowi Chęsemu honorowego tytułu  inowrocławscy radni podjęli pod koniec czerwca br.

- Z wnioskiem o nadanie panu Tadeuszowi Chęsemu godności Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia wystąpił ówczesny prezydent Rotary Club w Inowrocławiu – Janusz Niewiadomski. Wniosek ten poparty został w pisemnym wystąpieniu przez Polskie Towarzystwo Historyczne w Inowrocławiu, inicjatywa ta znalazła również poparcie w Towarzystwie Miłośników Miasta Inowrocławia oraz u dyrektora i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu – mówił Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski.    

- Chciałbym wyrazić radość z tego, że jest mi dane być jednym z Was, że mogę współtworzyć inowrocławską rzeczywistość. Chciałbym, żebyśmy żyli w mieście ładniejszym, coraz lepiej zorganizowanym, w mieście aktywnym, które promuje kulturę oraz szacunek do przeszłości – mówił Tadeusz Chęsy.

Tadeusz Chęsy jest szczególnie zaangażowany w dziedzinę kultury, sztuki, nauki i edukacji. Działa charytatywnie w zakresie opieki społecznej i zdrowia, pomaga fundacjom, parafiom, szkołom i organizacjom. Od lat sponsoruje inicjatywy, przedsięwzięcia i ważne wydarzenia w Inowrocławi.. Tadeusz Chęsy rozwinął drukarnię POZKAL, która stała się jedną z najlepszych drukarni w Polsce, a od 2010 r. jest prezesem zarządu prężnie rozwijającej się spółki „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław.

Jest także prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia, od lat aktywnym członkiem Rotary Club. W 2012 roku Tadeusz Chęsy został uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Niedziela, 31-05-2020
Dziś imieniny
Anieli, Feliksa, Kamili
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: