To był wyjątkowy i pełen wzruszeń czas dla uczniów klas ósmych. We wszystkich szkołach podstawowych w Inowrocławiu odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego, podczas których absolwenci odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia, zamykając ważny etap swojej edukacyjnej drogi.
Uroczyste zakończenia roku odbyły się we wszystkich inowrocławskich szkołach podstawowych – Szkole Podstawowej nr 1, nr 2, nr 4, nr 5, nr 6, nr 8, nr 9, nr 10, nr 11, nr 14, nr 16 i Szkole Podstawowej Integracyjnej, a także w Katolickiej Szkole Podstawowej, Niepublicznej Szkole Podstawowej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej „Jagiellonka”. Każda z nich w wyjątkowy sposób pożegnała swoich absolwentów, którzy już we wrześniu rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
Miasto Inowrocław w uroczystościach reprezentowali: Prezydent Arkadiusz Fajok, zastępcy prezydenta Aleksandra Sibora i Szymon Łepski, naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Jarosław Bosiacki oraz kierownik Referatu Oświaty Aleksandra Tabaczyńska. Samorządowcy wręczali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz gratulowali uczniom osiągniętych wyników, życząc im powodzenia na kolejnych etapach edukacji.
W części szkół Miasto reprezentowali także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Lewandowski oraz radni: Agnieszka Mochalska, Bartłomiej Stanisz i Robert Rychwicki, którzy dołączyli do gratulacji i życzeń kierowanych do absolwentów.
– Ukończenie szkoły podstawowej to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. Gratuluję wszystkim ósmoklasistom wytrwałości, osiągniętych sukcesów i odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań. Przed Wami kolejny etap edukacji, nowe znajomości i doświadczenia. Życzę Wam, abyście zawsze wierzyli w swoje możliwości, rozwijali pasje i z odwagą realizowali marzenia – mówił Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok.
Dzisiejsze uroczystości były okazją do podsumowania ośmiu lat nauki, podziękowań dla nauczycieli, wychowawców i rodziców za wspólne lata pracy oraz docenienia uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sporcie i działalności społecznej.
Wszystkim absolwentom klas ósmych gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej oraz życzymy powodzenia podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, wielu sukcesów
i odwagi w realizowaniu swoich marzeń.



















