Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Filmy:
Najnowszy film z budowy obwodnicy
Wtorek,    11 / 10 / 2016
Najnowszy film z obwodnicy. Tempo prac robi wrażenie!
Wtorek,     11 / 10 / 2016

Na stronie www.obwodnicainowroclawia.pl opublikowano nowe zdjęcia i film przedstawiające stan zaawansowania robót.

Jak czytamy na stronie, wykonawca w tygodniu od 3 do 8 października prowadził roboty w branży drogowej m. in. w zakresie układania warstwy ścieralnej, nawierzchni z kostki kamiennej oraz robót brukarskich.

Ponadto prowadzono roboty w branży mostowej na ośmiu obiektach, prace branży wodno-kanalizacyjnej oraz elektroenergetycznej i teletechnicznej.

Zapraszamy do oglądania, bo jest naprawdę z czego się cieszyć!

Jak już również wcześniej informowaliśmy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosiła wykonawców do drugiego etapu przetargu i złożenia ofert na budowę tzw. łącznika obwodnicy Inowrocławia z Latkowa do Sławęcinka.

- Jeżeli ten drugi odcinek będzie budowany w takim tempie jak pierwszy, to wszyscy będziemy zadowoleni, bo jest to największa inwestycja drogowa od niepamiętnych czasów – mówił Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Ostatecznie GDDKiA 13 września zaprosiła wykonawców do drugiego etapu przetargu i złożenia ofert. Jak informuje inwestor: w pierwszym etapie przetargu złożone zostały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Do drugiego etapu zaproszeni zostali wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa spełniały warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Wykonawcy, którzy pozytywnie przeszli weryfikację wniosków, zostali zaproszeni do drugiego etapu przetargu. Otwarcie ofert ma nastąpić w listopadzie br. Planowany termin zakończenia inwestycji - 2019 r.

Przypomnijmy, realizacja tego zadania pozwoli na budowę całości obwodnicy Inowrocławia według pierwotnego planu i odciążenie Inowrocławia od ruchu tranzytowego, zwłaszcza ciężarówek, czego mieszkańcy domagali się od kilkudziesięciu lat.

 

       

             

          

          

         

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Wtorek, 22-09-2020
Dziś imieniny
Maury, Milany, Tomasza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: