Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Miasto przebuduje ul. Narutowicza
Wtorek,     20 / 04 / 2021

Ulica Prezydenta Gabriela Narutowicza zostanie przebudowana – Miasto właśnie ogłosiło przetarg. Po zakończeniu prac pojawi się na niej m.in. ścieżka rowerowa oraz miejsca postojowe dla samochodów.

- Dzięki dofinansowaniu z zewnątrz, możemy przeprowadzić długo wyczekiwany przez mieszkańców tej ulicy remont. Zaplanowaliśmy nowe miejsca parkingowe, co było jednym z problemów, zgłaszanych mi podczas spotkań. Wybudujemy również kolejny odcinek ścieżki rowerowej. Z pewnością będzie to piękne miejsce do spacerów – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Na odcinku mierzącym ponad 600 m, po dwóch stronach ulicy zostanie położona nowa nawierzchnia chodnika z kostki betonowej. Po prawej stronie ulicy (strona, przy której znajduje się budynek III LO) zostanie wybudowana ścieżka rowerowa o długości 310 m, na pozostałej części chodnika będzie dopuszczony ruch rowerowy.

Ponadto po obu stronach ulicy zostaną wybudowane 23 miejsca parkingowe, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. Wykonawca inwestycji zagospodaruje zieleńce i będzie zobowiązany do dbania o nowe trawniki przez rok, a o drzewa i krzewy przez kolejne trzy lata. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Wtorek, 11-05-2021
Dziś imieniny
Igi, Mamerta, Miry
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: