e Inowrocław Święto Niepodległości w Inowrocławiu

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Święto Niepodległości 2020
Środa,     11 / 11 / 2020
Święto Niepodległości w Inowrocławiu
Środa,     11 / 11 / 2020

Inowrocław uczcił 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w nieco inny, niż w latach poprzednich, sposób. Pomimo wprowadzonych obostrzeń, w Mieście pojawiło się wiele patriotycznych akcentów.

O godz. 10.00 Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza wraz z przedstawicielami Miasta Inowrocławia, w imieniu mieszkańców, złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ul. Orłowskiej, a Garnizon Inowrocław wystawił posterunek honorowy.

Na głównych ulicach Miasta pojawiły się flagi miejskie i narodowe, a na budynkach użyteczności publicznej również zostały wywieszone biało-czerwone flagi. Żaczki, pomnik Królowej Jadwigi i Generała Sikorskiego, tradycyjnie przyozdobione zostały biało-czerwonymi szarfami.

Inowrocławska tężnia również przybrała biało–czerwone kolory. Iluminacja w jej wnętrzu będzie podświetlona w barwach narodowych do 15 listopada w godzinach 15.45 – 23.00.

O godz. 12:00 inowrocławianie wspólnie zaśpiewali hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”, który został opublikowany na profilu Miasta Inowrocławia na portalu społecznościowym Facebook.

Miasto ogłosiło także konkurs, w którym zachęca mieszkańców Inowrocławia do pokazania na zdjęciach lub krótkich filmach (do 30 sekund), jak świętują 11 listopada, który jest nie tylko Świętem Niepodległości, ale także dniem św. Marcina. Do akcji można przyłączyć się wysyłając materiały na adres: . Może to być zdjęcie z flagą, zdjęcie własnoręcznie zrobionych kotylionów, ciasteczek patriotycznych, rogali lub gęsiny. Każdy, kto weźmie udział w akcji, otrzyma upominek. Materiały zostaną także opublikowane na profilu Miasta Inowrocławia na Facebooku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Poniedziałek, 21-06-2021
Dziś imieniny
Alicji, Alojzego, Rudolfa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: