e Inowrocław Seniorzy odkrywali „Stare i nowe Mątwy”

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Stare i nowe Mątwy
Wtorek,     22 / 09 / 2020
Seniorzy odkrywali „Stare i nowe Mątwy”
Poniedziałek,     21 / 09 / 2020

Miniona sobota to dzień pełen wrażeń dla inowrocławskich seniorów. Rozpoczęła się spływem kajakowym z Przystani Kajakowej-Żeglarskiej ZHR, śladami bitwy pod Mątwami w stronę Askaukalis.

Podsumowano również konkurs fotograficzny pt. „Konfrontacje”. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz Tomasz Marcinkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, a także Dorota Drobnik-Stefańska  Dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza wręczyli uczestnikom konkursu nagrody. Wystawa fotografii utrwalająca zmieniające się obiekty dzielnicy Mątwy, została wyeksponowana na terenie przystani. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i wspólnymi zabawami z harcerzami.

W ramach realizowanego projektu seniorzy uczestniczyli w cyklu spotkań krajoznawczo – rekreacyjnych. Odbył się spacer z przewodnikiem po historyczno-przemysłowej dzielnicy Mątwy i prelekcja połączona z wystawą materiałów archiwalnych z Państwowego Archiwum w Inowrocławiu. Wydarzenia te pozwoliły wpłynąć na poprawę kondycji, realizację własnych pasji, umiejętności, zdobyciu wiedzy i budowaniu nowych więzi międzypokoleniowych.

 Spotkania zrealizowano dzięki współpracy z Miejską Radą Seniorów w Inowrocławiu, z mikro projektu w ramach zadania: „Podnoszenie kompetencji i realizacja ścieżki karier wolontariatu senioralnego – filarem silnych organizacji pozarządowych” współfinansowanego ze środków dotacji MRPiPS oraz wsparciu Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Niedziela, 18-04-2021
Dziś imieniny
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: