e Inowrocław Dzień Przyjaźni

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Sadzenie dębów w Parku Solankowym
Sobota,     19 / 09 / 2020
Koncert zespołu Ørganek
Niedziela,     20 / 09 / 2020
Dzień Przyjaźni
Sobota,     19 / 09 / 2020

W Inowrocławiu odbył się Dzień Przyjaźni. W ramach wydarzenia INOWROCŁAW = PRZYJAŹŃ #KochamiRozumiem zorganizowano panele dyskusyjne, w których wzięli udział polscy artyści. Wieczorem w Teatrze Letnim zagrała grupa Ørganek.

O przyjaźni i nie tylko mówiły aktorki Beata Kawka i Joanna Brodzik. W drugiej dyskusji można było usłyszeć słynnego aktora Daniela Olbrychskiego i jego żonę Krystynę Demską-Olbrychską. Ostatnimi panelistami byli Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj, których łączy zamiłowanie do literatury. 

Ponadto w centrum miasta można było spotkać WiewiórINKI, które częstowały słodkościami. Przed budynkiem teatru można było zrobić sobie zdjęcie z przyjacielem i jednocześnie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są pakiety dla przyjaciół. Na placu Klasztornym pojawiły się dwie wystawy. Jedna opowiadała o przyjaźniach, które zawarła WiewiórINKA podczas podróży promujących Inowrocław. Druga ekspozycja przedstawia historię przyjaźni miast partnerskich - Bad Oeynhausen i Inowrocławia, która trwa już 31 lat. 

Gwiazdy, które odwiedziły Inowrocław w ramach Dnia Przyjaźni, posadziły dęby w Parku Solankowym. Jedno z drzewek upamiętnia wizytę wybitnego, polskiego aktora Daniela Olbrychskiego. Drugi dąb posadził muzyk Tomasz Organek.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były koncerty. Gwiazdą wieczoru był Ørganek, polski rockowy zespół, który zasłynął debiutancką płytą „Głupi”, która ukazała się w 2014 roku. Jako support wystąpił stypendysta Prezydenta Miasta Inowrocławia, Michał „Gęsik” Gęsikowski.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Środa, 14-04-2021
Dziś imieniny
Bernarda, Martyny, Waleriana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: