e Inowrocław Tunel połączył dworzec z parkingiem

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Otwarcie tunelu
Czwartek,     27 / 08 / 2020
Tunel połączył dworzec z parkingiem
Czwartek,     27 / 08 / 2020

Z pewnością ta informacja ucieszy wielu mieszkańców, bowiem dzisiaj oddano do użytku przejście podziemne – tunel, łączący dworzec PKP z ul. Magazynową, a także parking przy ul. Magazynowej.

- To była jedna z największych i najbardziej pożądanych inwestycji kilku dekad w Inowrocławiu. Docierają do mnie głosy od mieszkańców i gości naszego miasta, że okolice dworca od ubiegłego roku wypiękniały, co bardzo mnie cieszy. Z pewnością tunel oraz parking, które oddajemy dzisiaj do Państwa użytku, sprawią, że podróże będą przyjemniejsze i bardziej komfortowe – mówił prezydent Ryszard Brejza.

Jesienią 2018 roku odbyły się konsultacje mieszkańców Inowrocławia z projektantami na temat propozycji i spostrzeżeń dotyczących tej inwestycji. Pierwsze prace rozpoczęły się w sierpniu 2019 roku, a więc dokładnie po roku, mieszkańcy mogą korzystać z przejścia podziemnego o długości ponad 20 metrów, by dotrzeć z ul. Magazynowej na perony dworca PKP. Tunel wyposażony został w oświetlenie oraz monitoring z funkcją przesyłania w sposób ciągły sygnału wizji z kamer do centrum monitoringu miejskiego. Przy wejściu do przejścia podziemnego, wykonanego z konstrukcji żelbetowej, zamontowana została winda dla osób niepełnosprawnych. Przyciski z oznaczeniami do windy zostały wykonane również w języku Braille’a. Nad wejściem do tunelu zamontowano wiatę z wypełnieniem i zadaszeniem przezroczystym oraz tablice informacyjne.

Przy ul. Magazynowej powstał parking o nawierzchni z kostki brukowej na 117 miejsc, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych. Został on oświetlony i wyposażony w system sygnalizacji wolnych miejsc parkingowych, z podziałem na dwie strefy, ze szlabanami wjazdu i wyjazdu. Dla podróżujących rowerem, powstała wiata na 20 miejsc rowerowych. Dodatkowo na placu parkingowym znajdują się ławki i kosze. Parking został odgrodzony od torowiska.

Inwestycja została przeprowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a jej wykonawcą jest konsorcjum firm – POLWAR (lider) oraz Pracownia Projektowa MiD (partner).

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 26-11-2020
Dziś imieniny
Leona, Leonarda, Lesławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: