Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Prace nad łącznikiem ul. Marulewskiej z ul. Szymborską
Wtorek,     26 / 11 / 2019

Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji dla Inowrocławia – budowa łącznika ul. Marulewskiej z ul. Szymborską. Prace rozpoczęły się w kwietniu br. Na ciągu głównym ul. Długiej (odcinek od ul. Lipowej do Marulewskiej), ułożono jedną warstwę nawierzchni bitumicznej oraz chodnik od strony cmentarza, z wyjątkiem odcinka na skrzyżowaniu z ul. Marulewską. Ten fragment ul. Długiej po zakończeniu prac będzie posiadać m.in. ciąg pieszo-rowerowy, pas postojowy, zatokę autobusową oraz nowe oświetlenie LED-owe.

Obecnie trwają prace nad budową łącznika. Na odcinku od ul. Marulewskiej do rejonu skrzyżowania z ul. Szymborską ułożono kolektor deszczowy wraz z większością przyłączy do kratek ściekowych. Zamontowano separatory na włączeniu sieci kanalizacji deszczowej do odbiornika.

W rejonie skrzyżowania z ul. Szymborską zakończono przebudowę gazociągu oraz instalacji telekomunikacyjnych. Trwają prace związane z przebudową wodociągu. W rejonie skrzyżowania z ul. Marulewską budowlańcy przygotowują się do uporządkowania sieci elektroenergetycznych.

Na odcinku między ul. Szymborską, a ul. Marulewską wykonano część chodnika z kostki. Obecnie trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej. Na większości odcinka jezdni wykonano nasyp, stabilizację podłoża oraz częściowo podbudowę tłuczniową.

Przetarg na realizację inwestycji wygrało konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” Sp. z o. o. z ofertą 22 780 000 zł. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych na poziomie prawie 17,5 mln zł.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 15-08-2020
Dziś imieniny
Marii, Napoleona, Stelii
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: