e Inowrocław Plac przed dworcem PKP zmienił się nie do poznania

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Plac przed dworcem PKP - widok z lotu ptaka
Poniedziałek,     28 / 10 / 2019
Plac przed dworcem - przywrócenie ruchu kołowego
Poniedziałek,     28 / 10 / 2019
Plac przed dworcem PKP zmienił się nie do poznania
Poniedziałek,     28 / 10 / 2019

Nowoczesność wkroczyła w okolice dworca kolejowego w Inowrocławiu. Plac przed dworcem został zmodernizowany, co bardzo cieszy zarówno mieszkańców Inowrocławia, jak i gości naszego miasta.

Pierwszym zadaniem było zagospodarowanie okolic dworca – do niedawna bardzo zaniedbanych - terenów należących do PKP. Właściciel nie wykazywał chęci do przeprowadzenia inwestycji, więc prezydent podjął decyzję o przeznaczeniu środków na ten cel.

Przypomnijmy, że do przetargu na przebudowę placu przed dworcem i budowę tunelu nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby wykonać te dwie inwestycje. W drugim przetargu żadna z firm, które się zgłosiły, nie zaproponowała kwoty realizacji przebudowy, która byłaby zgodna z tą, ustaloną w kosztorysie. Władze miasta podjęły decyzję o zwiększeniu środków na ten cel.

Plac przed dworcem zyskał miejsca do postoju na chwilę tzw. kiss and ride, całkowicie nową nawierzchnię oraz wymieniona została infrastruktura podziemna. Zamontowano oświetlenie  LED-owe, postawiono dwie nowe wiaty przystankowe z tablicą elektroniczną. Całość ozdobiły nasadzenia.

- Tak jak planowaliśmy, plac przed dworcem stał się godną wizytówką naszego miasta. Zakończyliśmy jedną z większych inwestycji w Inowrocławiu – długo wyczekiwaną przez nas, mieszkańców jak i gości naszego pięknego miasta – mówił prezydent Ryszard Brejza.

Inwestycja kosztowała blisko 5,4 mln, z czego 4,2 mln to środki pozyskane z Unii Europejskiej. Inwestycję zrealizowała firma Budimex z Warszawy.

Drugie zadanie realizuje firma Polwar S.A. z Gdańska, która wybuduje tunel pod torami oraz parking przy ul. Magazynowej. Prowadzone są intensywne prace na tym terenie – trwa zalewanie ścian tunelu betonem, widać już pierwsze krawężniki na parkingu.

W związku z zakończeniem prac, na dworzec przywrócony zostaje ruch kołowy. Autobusy komunikacji miejskiej będą przyjeżdżały i odjeżdżały z przystanków zlokalizowanych na placu przy dworcu PKP (jest to jednoznaczne z usunięciem tymczasowych przystanków przy ul. Magazynowej).

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
na lata 2014-2020

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Wtorek, 24-11-2020
Dziś imieniny
Emmy, Flory, Romana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: