Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Otwarcie skweru Pawła Adamowicza
Czwartek,     19 / 09 / 2019
Otwarcie skweru Pawła Adamowicza
Czwartek,     19 / 09 / 2019

Tragicznie zmarły na początku roku prezydent Gdańska, został w wyjątkowy sposób upamiętniony w Inowrocławiu. Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie skweru im. Prezydenta Pawła Adamowicza. Uroczystość miała miejsce w dniu spotkania członków Zarządu Związku Miast Polskich.

- W uzasadnieniu do radnych, do których zwróciłem się z prośbą o przyjęcie uchwały nadania temu skwerowi patronatu Pawła Adamowicza podkreślałem, że Gdańsk jest miastem otwartym, portowym. Tak jak Inowrocław, jest miastem otwartym i uzdrowiskowym. Dla inowrocławian, którzy kochają nasze miasto, którzy są przywiązani do wolności, ważne jest aby traktować drugiego człowieka z szacunkiem. Nawet jeżeli ma odmienne zdanie, nie należy odzierać z godności. Takie jest przesłanie tego miejsca – mówił prezydent Ryszard Brejza.

- Pragnę podziękować za osobistą inicjatywę panu prezydentowi Brejzie oraz inowrocławskim radnym za nadanie temu skwerowi imienia mojego brata. Chciałem również skierować podziękowanie za wsparcie w dni styczniowe. W obliczu tego co się dzieje w naszym państwie to dobrze, że są tego typu inicjatywy małych ojczyzn, które łącza i przypominają o wartościach, które nigdy nie tracą na znaczeniu. – mówił Piotr Adamowicz, brat Pawła Adamowicza.

- Po tragicznych styczniowych wydarzeniach Gdańsk, ja i bliscy Pawła Adamowicza czujemy wielką solidarność z wieloma ludźmi. Wierzę w to, o czym śpiewał Czesław Niemen, że ludzi dobrej woli jest więcej. Bardzo dziękuję za to, że jesteście tutaj zgromadzeni. Musimy pokazać naszym postępowaniem, co jest dobre. – mówiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Na miejscu odtworzono utwór "Sound of Silence", który stał się symbolem styczniowej tragedii. Była to chwila zadumy dla wszystkich zgromadzonych.

Przypomnijmy, że 28 czerwca br. inowrocławscy radni podjęli decyzję o nadaniu nazwy „Prezydenta Pawła Adamowicza” skwerowi w rejonie al. Niepodległości i ul. Wierzbińskiego. Paweł Adamowicz był prawnikiem i aktywnym, wieloletnim samorządowcem. Za swoją działalność został uhonorowany licznymi odznaczenia polskimi i zagranicznymi. Nazwanie skweru jego imieniem jest godnym sposobem na uhonorowanie zasług i pamięci zmarłego tragicznie Prezydenta Miasta Gdańska, który podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oczach całego kraju został ugodzony nożem.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Środa, 15-07-2020
Dziś imieniny
Henryka, Igi, Włodzimierza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: