e Inowrocław Inowrocław pamięta. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław pamięta. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej
Niedziela,     01 / 09 / 2019

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyły się w Inowrocławiu uroczystości patriotyczne. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, miasta Inowrocławia i ofiar II wojny światowej w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego.

Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, organizacje kombatanckie, kompania honorowa Garnizonu Inowrocław, a także tradycyjnie Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A.

Po mszy św. pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia złożony został hołd bohaterom września 1939 roku. Odczytano apel pamięci i oddano salwy honorowe. Delegacje złożyły kwiaty.

- To doświadczenie strasznie dramatyczne, gdyż 80 lat temu, polscy żołnierze na Westerplatte i wszędzie tam, gdzie Niemcy hitlerowskie atakowały Polskę, bronili swojej ojczyzny w poczuciu świętej sprawy, ale także w przygniatającym poczuciu osamotnienia. Polska miała wówczas wielu sojuszników, jednak w tak dramatycznej sytuacji, w jakiej się znalazła – została sama – powiedział w swoim przemówieniu Prezydent Ryszard Brejza.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Wtorek, 11-05-2021
Dziś imieniny
Igi, Mamerta, Miry
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: