Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Prezydenci zapraszali na Forum Polskich Samorządów
Wtorek,     18 / 06 / 2019

MIASTO2030.IN taką nazwę nosi Konferencja Polskich Samorządów, która odbędzie się w Inowrocławiu we wrześniu. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszali dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent Sopotu Jacek Karnowski z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą.

Podczas wizyty studyjnej delegacji z Sopotu, w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka” prezydent Ryszard Brejza i prezydent Jacek Karnowski mówili o współpracy i przyszłości polskich samorządów. Prezydenci zgodnie stwierdzili, że dyskusje i wymiana doświadczeń w tym zakresie jest bardzo ważna, szczególnie, że względu na fakt, że w tym roku obchodzimy 30-lecie częściowo wolnych wyborów, a w przyszłym roku będziemy świętować 30. jubileusz samorządności.

Okazja do przeprowadzenia takiej debaty będzie właśnie podczas Forum Polskich Samorządów, które odbędzie się w Inowrocławiu 18 września br. W Inowrocławiu obdarować będzie wtedy również Zarząd Związku Miast Polskich.

- Do dyskusji pod hasłem „Zdrowa energia miast” zapraszamy wszystkie polskie samorządy. Będziemy dzielić się doświadczeniami w obszarze zdrowia, ekologii i troski o środowisko przede wszystkim w kontekście nowoczesności. To aktualnie główne wyzwania, przed którymi stoją samorządy – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza – Forum to także okazja dla inowrocławskiej przedsiębiorców, którzy chcą pokazać swoje produkty i ofertę potencjalnym klientom

Forum będzie miało podwójną formułę – paneli dyskusyjnych, debat i warsztatów samorządowców, ekspertów, przedsiębiorców oraz część wystawienniczą prezentującą rozwiązania z zakresu Smart City, w szczególności odnoszące się do głównej tematyki – „zdrowej energii miast”.

- Spotkanie przedstawicieli różnych środowisk zostanie zorganizowane w Inowrocławiu, mieście, które podobnie jak Sopot umiejętnie łączy wiele obszarów i funkcji. Stajemy przed wyzwaniem zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem interesów mieszkańców, przedsiębiorców i gości naszych miast. Dlatego inicjatywa wymiany doświadczeń jest bardzo cenna i pozwoli na pogłębienie wiedzy – dodaje prezydent Jacek Karnowski.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej www.miasto2030.in. Będzie ona na bieżąco aktualizowana o kolejne elementy planowane w ramach forum.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 11-11-2019
Dziś imieniny
Bartłomieja, Gertrudy, Marcina
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: