Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Ekologiczny Inowrocław laureatem konkursu EKO HESTIA SPA
Piątek,     07 / 12 / 2018

Miasto Inowrocław zostało laureatem konkursu EKO HESTIA SPA i wygrało 100 tysięcy złotych na dalsze działania proekologiczne realizowane na terenie Miasta. Dzisiaj w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

W konkursie organizowanym przez Grupę ERGO Hestia i Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP wzięło udział czternaście polskich uzdrowisk z dziesięciu różnych województw. To już trzecia edycja, ale w tym roku swoje projekty zgłosiło najwięcej gmin w historii konkursu.

- Inowrocław bez wątpienia wyróżnia się na tle innych gmin uzdrowiskowych, które są na wskroś ekologiczne. Zwróciliśmy szczególnie uwagę na działania Miasta Inowrocławia związane z ograniczaniem tzw. niskiej emisji, proekologiczne inwestycje, np. wymiana taboru komunikacji miejskiej, na ciekawy sposób prowadzenia edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Inowrocław realizuje działania proekologiczne kompleksowo i perspektywicznie. Inwestycje wyprzedzają nawet dzisiejsze czasy – podsumował dr Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

Podczas spotkania prezydent Ryszard Brejza i zastępca prezydenta Wojciech Piniewski przyjęli gratulacje. Przedstawiciele Grupy ERGO Hestia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP wręczyli władzom Inowrocławia również symboliczny czek na kwotę 100 tys. złotych i pamiątkową statuetkę.

- Jest mi niezmiernie miło, że Inowrocław po raz kolejny został doceniony – tym razem w zakresie działań i inwestycji proekologicznych. Wygraną zamierzamy przeznaczyć na montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”. Do ogrzewania budynku wykorzystuje się już światło słoneczne, dzięki zastosowaniu kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych w celu wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby spowoduje, że obiekt stanie się jeszcze bardziej ekologiczny – powiedział prezydent Ryszard Brejza.

Na zakończenie spotkania Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Mariusz Kuszel zaprezentował gościom ekologiczny autobus.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Niedziela, 15-09-2019
Dziś imieniny
Albina, Lolity, Ronalda
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: