Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
„Poznaj Inowrocław na nowo” - akcja promocyjna miasta
Środa,     14 / 04 / 2021

Miasto Inowrocław kontynuuje projekt, w którym przedstawia miejskie ciekawostki. W krótkich filmach ukazane są kadry, przedstawiające miejsca warte zobaczenia - zarówno te najpopularniejsze, jak i już nieco zapomniane lub nawet jeszcze niektórym nieznane…

Pierwszy odcinek z cyklu „Poznaj Inowrocław na nowo” przybliża widzom Stałą Wystawę Solnictwa. Odwiedzając to wyjątkowe miejsce, możemy przenieść się do nieistniejącej już inowrocławskiej kopalni soli i poznać najstarszą historię miasta.

W drugim odcinku widzowie mają szansę poznać Ekspozycję Archeologiczną Askaukalis, która nawiązuje do Szlaku Bursztynowego. Ekspozycja dokumentuje ponad 7,5 tys. lat historii Kujaw inowrocławskich. W trzech salach znajduje się kilkaset zabytków i wykopalisk archeologicznych z terenu Inowrocławia oraz jego okolic. 

Trzeci odcinek przedstawia inowrocławski Rynek - miejsce bardzo popularne, ale czy na pewno dobrze znamy jego historię? Jak kiedyś wyglądał? Co się na nim znajdowano? O wszystkim opowiada przewodnik, Animator Kultury - Antoni Ścigacz. 

W kolejnym odcinku możemy posłuchać o Powstaniu Wielkopolskim na terenie Inowrocławia. Oglądając film poznamy nie tylko historię tego wydarzenia, ale i współczesne miejsca, które się z nim wiążą. 

Piąty odcinek serii poświęcony jest obiektom sakralnym w Inowrocławiu. Wiele z nich skrywa ciekawą historię, którą warto poznać lub sobie przypomnieć. 

Szósty odcinek opowiada o wieży ciśnień, która jest stałym elementem inowrocławskiego krajobrazu. To nie tylko ładna, stara konstrukcja. Jaka jest jej historia? Czy zawsze wyglądała tak jak teraz? Jaką obecnie pełni funkcję? Odpowiedzi na te pytania można poznać oglądając szósty odcinek serii „Poznaj Inowrocław na nowo”. 

Na początku pandemii Miasto Inowrocław prowadziło kampanię promującą atrakcje turystyczne na zdjęciach, pod hasłem „Inowrocław Will Wait”. Nowa akcja jest skierowana nie tylko do mieszkańców, ale również do turystów. Po obejrzeniu materiałów, z pewnością wielu z nich, chętnie odwiedzi te zakątki miasta, gdy już będzie to możliwe, zatem hasło „Inowrocław Will Wait” jest jak najbardziej aktualne.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Wtorek, 11-05-2021
Dziś imieniny
Igi, Mamerta, Miry
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: