Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kwiaty i nagrody dla nauczycieli
Piątek,     13 / 10 / 2017

Kilkudziesięciu inowrocławskich nauczycieli zostało dziś nagrodzonych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Ryszard Brejza skorzystał z takiej możliwości i przyznał także nagrodę specjalną.

Nauczyciele, którzy dziś pojawili się w sali sesyjnej ratusza uczą różnych przedmiotów w różnych szkołach. Łączy ich jednak pasja zawodowa i wielki zapał do nauczania dzieci i młodzieży.

Większość z wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej inowrocławskich nauczycieli stanowią panie. Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta otrzymał jednak mężczyzna.

Maciej Szłyk jest nauczycielem wychowania fizycznego w podstawowej Szkole Integracyjnej. Ostatnio zrobiło się o nim bardzo głośno, gdy wspólnie z niepełnosprawnym Marcelem Kijakiem wzięli udział w biegu na 10 kilometrów we Wrocławiu. Nauczyciel pchający przez wiele kilometrów wózek z niepełnosprawnym uczniem wywołał wśród mieszkańców mnóstwo pozytywnych emocji.

- Wzbudza Pan głęboki szacunek zarówno mój, jak i wszystkich mieszkańców, będąc niekwestionowanym wzorem do naśladowania – ocenia Ryszard Brejza.

Obecnie Maciej Szłyk ze swoim podopiecznym przygotowują się do triathlonu w Ślesinie. Odbędzie się on w czerwcu przyszłego roku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 14-08-2020
Dziś imieniny
Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: