Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Podczas XXVIII sesji RMI powołano nowego skarbnika
Poniedziałek,     21 / 09 / 2020

XXVIII sesja Rady Miejskiej Inowrocławia była kolejną sesją, która odbyła się w trybie zdalnym. W porządku obrad zaplanowanych zostało pięć projektów uchwał.

Jednym z najważniejszych punktów podczas dzisiejszego posiedzenia była zmiana na stanowisku Skarbnika Miasta Inowrocławia. W pierwszej kolejności, na wniosek prezydenta, rozpatrzono projekt uchwały w sprawie odwołania dotychczasowego skarbnika. Uchwała została przyjęta i wchodzi w życie z dniem 30 września br. Oznacza to, że Pani Grażyna Filipiak nie będzie już skarbnikiem Miasta i po blisko 30 latach pracy w Urzędzie Miasta, przechodzi na emeryturę.

- Dziękuję Pani za wieloletnią pracę, która wykonywana była bardzo profesjonalnie, z dużym zaangażowaniem w powierzane obowiązki. Sprawowana przez Panią funkcja wymagała fachowej wiedzy i znajomości szeregu przepisów. Jako skarbnik wyróżniała Panią rzetelność i skrupulatność. Jeszcze raz dziękując za współpracę, składam Pani najserdeczniejsze życzenia, aby czas wolny od pracy płynął Pani w zdrowiu i radości, w otoczeniu bliskich i przyjaciół – mówił prezydent Ryszard Brejza.

W konsekwencji podjętej wcześniej uchwały, na wniosek prezydenta poddano pod rozpatrzenie kolejną, w sprawie powołania nowego Skarbnika Miasta - Pani Doroty Rutkowskiej. Uchwala została przyjęta i wchodzi w życie 1 października br. Dorota Rutkowska posiada wykształcenie o specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika, gdzie uzyskała stopień magistra na kierunku administracja. Jest osobą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w finansach i księgowości. Od 1996 r. związana zawodowo z Urzędem Miejskim w Gniewkowie, gdzie pracowała na stanowiskach ds. księgowości oraz inwestycji i kredytów. Pełniła również funkcję zastępcy skarbnika Gminy Gniewkowo. W 2008 r. powołana została na stanowisko skarbnika, pełniąc jednocześnie funkcję kierownika Referatu Finansowego. Będąc skarbnikiem przez ponad 10 lat odpowiedzialna była za gospodarkę finansową Gminy Gniewkowo. Od lutego 2019 r. zatrudniona w Zakładzie Doświadczalnym w Kołudzie Wielkiej Instytutu Zootechniki w Państwowym Instytucie Badawczym na stanowisku zastępcy głównego księgowego.

Ponadto inne uchwały, nad którymi głosowano dotyczyły spraw finansowych. Skarbnik Grażyna Filipiak przedstawiła projekt uchwały m.in. dot. zmian w budżecie Miasta Inowrocławia na 2020 rok. Po zmianie uchwały budżetowej radni przyjęli także uchwałę zmieniającą w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Inowrocławia na lata 2020-2033. Kolejną, przyjętą przez radnych uchwałą był „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta Inowrocławia na lata 2021-2030”.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 29-10-2020
Dziś imieniny
Teodora,Narcyza, Ida, Wioletty
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: