e Inowrocław Poznaliśmy Animatorów Kultury 2020

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Animator Kultury 2020
Środa,     28 / 10 / 2020
Poznaliśmy Animatorów Kultury 2020
Środa,     28 / 10 / 2020

Od dwudziestu trzech lat przyznawane są nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku tytuł Animatora Kultury Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza przyznał czterem działaczom.

- Cieszę się, że Państwa działania wzbogacają życie kulturalne naszego miasta. Mam nadzieję, że trudny dla nas wszystkich czas niebawem się skończy i pozwoli zrealizować wasze zamierzenia i plany na kolejne lata – mówił prezydent Ryszard Brejza.

Animatora Kultury za ubiegłoroczne osiągnięcia w krzewieniu kultury oraz za wytrwałość w ich realizacji otrzymali:

Eugeniusz Kubski - prezes Towarzystwa Śpiewu „Halka”, który od 50 lat dba o rozwój zespołu „Halka”, na swoim koncie ma wiele koncertów i festiwali w różnych miastach Europy. Wraz z chórem występuje na prestiżowych przeglądach w Polsce, konkurując z najlepszymi zespołami z różnych stron świata. Współuczestniczył w nawiązaniu kontaktów partnerskich pomiędzy Inowrocławiem a niemieckim miastem Bad Oeynhausen.

Maria Kaczmarek - wieloletnia instruktorka rękodzieła artystycznego w Studium Artystycznym Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu. Wielu mieszkańców miasta uczestniczy w warsztatach, wystawach i projektach specjalnych prowadzonych przez panią Marię. Jej działalność od lat wzbogaca wydarzenia kulturalne w Inowrocławiu.

dr hab. Grażyna Wolter – Kaźmierczak - pedagog i dyrygent Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Inowrocławiu i Chóru Kameralnego PRO ARTE. Wraz z zespołem promuje Inowrocław na arenie krajowej i międzynarodowej. W swojej pracy wykorzystuje twórczość znakomitych inowrocławskich kompozytorów.

Antoni Ścigacz - członek Zarządu PTTK Oddział w Inowrocławiu. Organizator wielu wędrówek tematycznych, które przyczyniają się do budowania lokalnego patriotyzmu i upowszechniania turystyki lokalnej. Współorganizator wielu wystaw, zawierających bogate zbiory, poprzez które mieszkańcy mogą szerzyć wiedzę o Inowrocławiu i regionie.

W tym roku w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i obowiązującymi obostrzeniami, uroczysta gala została zastąpiona kameralnym wręczeniem nagród w Teatrze Miejskim z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i rygoru sanitarnego. Nagrodzeni Animatorzy Kultury otrzymali statuetki i listy gratulacyjne.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 26-11-2020
Dziś imieniny
Leona, Leonarda, Lesławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: