Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wkrótce GRA FABULARNA „Inowrocław w czasie II wojny światowej 1939-1945”
Poniedziałek,     19 / 08 / 2019

Zapraszamy mieszkańców Inowrocławia i okolic oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w grze fabularnej, która odbędzie się 21 września br. w ramach miejskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jej uczestnicy w ciekawy i niecodzienny sposób poznają wydarzenia i postaci związane z okresem okupacji hitlerowskiej w Inowrocławiu.

Uczestnicy gry fabularnej, czyli patrole 2-7 osobowe będą poruszać się po terenie miasta, z mapą sprzed 1939 r. w ręku. W czasie gry trzeba będzie odwiedzić maksymalną liczbę punktów z około 30 zlokalizowanych w miejscach, które są związane z okresem II wojny światowej. W każdym z punktów trzeba będzie rozwiązać zadanie – zagadkę wymagającą wiedzy, sprytu i spostrzegawczości. Gra wzbogacona zostanie o elementy rekonstrukcyjne i z pewnością dostarczy wielu emocji nie tylko młodzieży ale również dorosłym. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone nagrodami – sprzętem turystycznym, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki w postaci materiałów historycznych. Mile widziane jest przebranie się lub wykorzystanie w swoim stroju elementów nawiązujących do okresu międzywojennego i wojennego.

W ramach gry otwarte zostaną wystawy składające się z materiałów fotograficznych i eksponatów - w Bibliotece Miejskiej im Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Muzeum im. Jana Kasprowicza. Otwarciu wystawy w Bibliotece towarzyszyć będzie także prezentacja albumu fotografii autorstwa Tomasza Sibory.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie Biblioteki Miejskiej. Na zgłoszenia czekamy do 15 września br. pod adresem internetowym .

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 21-01-2020
Dziś imieniny
Agnieszki, Jarosława, Nory
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: