Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Ścieżki rowerowe i Nordic walking
Niedziela,     31 / 01 / 2016

Tworzenie bezpiecznych ścieżek rowerowych ma na celu ograniczenie emisji gazów w transporcie drogowym poprzez zmniejszenie wykorzystania samochodów osobowych na rzecz transportu niezmotoryzowanego. Ważne przy tym, żeby użytkownicy dróg byli przekonani o korzyściach płynących ze zmiany środka lokomocji, jakim jest samochód na coraz bardziej popularny rower.W ostatnich latach zyskują coraz więcej fanów. Dużą liczbę rowerzystów można spotkać także w Inowrocławiu. W letnich wielu mieszkańców przesiada się z na rowery, dojeżdżając nimi m.in. do pracy. 

O tym, że sport, to zdrowie, wie każdy. A to, że jedną z najchętniej wybieranych form aktywnego spędzania czasu – także w naszym mieście – jest nordic walking, można zaobserwować na ulicach i na przygotowanych do uprawiania teej dyscypliny specjalnych ścieżkach.

Nordic walking to forma rekreacji, która polega na marszu ze specjalnymi kijami, która angażuje więcej części ciała, niż zwykły chód. Dzięki temu sportowi rozwijamy m.in. siłę i wytrzymałość ramion, zwiększamy stabilność, redukujemy nacisk na stawy i odciążamy je.  

Poniżej – Solankowe Trasy Rekreacyjne, czyli doskonałe warunki do jazdy na rowerze i nordic walking w Parku Solankowym.  

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Poniedziałek, 19-04-2021
Dziś imieniny
Alfa, Leonii, Tytusa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: