Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Mister Budownictwa 2014
Środa,     23 / 03 / 2016

Tytuł „Mister Budownictwa - Inowrocław 2014" w kategorii obiekty nowo wybudowane otrzymał obiekt handlowo-biurowy Green Office przy ul. bpa Antoniego Laubitza 2A, a w kategorii adaptacje, remonty, przebudowy - Przystań Kajakowo-Żeglarska ZHR przy ul. Poznańskiej 384.

Do konkursu zgłoszono łącznie 9 obiektów, jednak dwa nie spełniały wymogów regulaminu. Ostatecznie w konkursie uczestniczyło 7 obiektów, cztery w kategorii „obiekty nowo wybudowane" i trzy w kategorii „adaptacje, przebudowy, remonty". Kapituła konkursowa, której przewodniczył prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, na posiedzeniu 30 października 2014 r. dokonała wyboru laureatów konkursu.

Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały zwycięzcom przez prezydenta nagrody odbyła się 7 listopada 2014 r. w foyer Teatru Miejskiego. Zwycięzcom w obu kategoriach przyznano: inwestorom - nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł, tablice pamiątkowe z brązu do umieszczenia na nagrodzonych obiektach, inwestorom, głównym projektantom i generalnym wykonawcom statuetki i dyplomy. Mają oni także prawo używania tytułu „Mister Budownictwa - Inowrocław 2014" w materiałach promocyjno-reklamowych.

Green Office" to budynek o funkcji handlowo-biurowej. W części centralnej w poziomie dachu jest taras widokowy, natomiast oba skrzydła budynku są wykończone jako miejsca biologicznie czynne - zielone dachy. Nad częścią centralną dachu zamontowano kopułę pełniąca funkcje dominanty architektonicznej. Elewacja odbija panoramę miasta dzięki wykorzystaniu szkła, które nadaje bryle lekkości oraz sprawia, że obiekt wtapia się w architekturę otaczających budynków. Inwestorem jest FHU „OSKAR" Przemysław Nowicki z Inowrocławia, głównym projektantem mgr inż. Wojciech Arczyński z WA Studio Pracownia Architektoniczna z Inowrocławia i wykonawcą ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. sp. k.

Przystań Kajakowo-Żeglarska ZHR mieści się natomiast w murowanym budynku nad Notecią, poddanym kompleksowej modernizacji i przystosowanym do celów przystani kajakowo-żeglarskiej oraz spotkań harcerzy. Wyremontowany budynek jest typowym elementem rewitalizacji dzielnicy przemysłowej, zdegradowanej pod względem miejsc służących odpoczynkowi i rekreacji. Na parterze znajdują się biuro przystani, izba harcerzy, pomieszczenia socjalne i magazyn. Na piętrze sala kominkowa, kuchnia, pokój gościnny, izba harcerek i taras. Inwestorem był Okręg Kujawsko-Pomorski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, projektantami: mgr inż. Piotr Adamowicz i mgr inż. Tomasz Królikowski ADAMOWICZ&GOSA KONSTRUKTOR s.c. z Płocka, a wykonawcą „TECH-ELPRO" s.c. Roman Pniewski, Robert Pniewski, Robert Sawa z Białej.


Prezydent Inowrocławia przyznał także Nagrodę Specjalną Pani Ewie Margańskiej za adaptację pomieszczeń na kawiarnię „Jawa i Sen" w podziękowaniu za włączenie się w proces rewitalizacji centrum miasta i twórczy wkład w ożywienie gospodarcze i kulturalne inowrocławskiego Rynku.


Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom potwierdzające uczestnictwo w tegorocznej edycji konkursu. Są to:

  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MEGA" Sp. z o.o., które zgłosiło budynek mieszkalny wielorodzinny „Solankowe Zacisze" przy ul. Macieja Wierzbińskiego 31

  • ECO HOUSE DEVELOPMENT Damian Graczyk - budynek jednorodzinny w zabudowie szeregowej przy ul. Ewy Szelburg-Zarembiny

  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu Sp. z o.o., które zgłosiło budynek socjalno-biurowy z częścią garażową i wiatą samochodową wraz z infrastrukturą przy ul. Bagiennej 77

  • Zrzeszenie Właścicieli i Zarządców Domów w Inowestor za budynek mieszkalno - usługowy przy ul. Rynek 10Swoje głosy na obiekty zgłoszone do konkursu oddawali także internauci. I tu bezapelacyjnie wygrała Przystań Kajakowo-Żeglarska ZHR, na którą oddano 72 procent ważnych głosów. Internetowe głosowanie w plebiscycie mieszkańców „Mister Budownictwa Internautów - Inowrocław 2014" trwało od 24 października do 4 listopada. Łącznie oddano 83 głosy, w tym 7 głosów nieważnych (nie podano adresu zamieszkania). Inwestor otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom. Podczas uroczystości spośród osób uczestniczących w plebiscycie rozlosowano 10 upominków. Otrzymają je: Tomasz Siemianowski, Weronika Borzyszkowska, Bożena Tyrpa, Magdalena Bezrudczyk, Krzysztof Górny, Maria Rybicka - Tyrpa, Adriana Skonieczna, Maciej Michalak, Karolina Bąkowska i Monika Ciećka. Upominki są do odbioru w Wydziale Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Inowrocławia, ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 33, pokój nr 8.

Podczas uroczystości prezydent wręczył także listy gratulacyjne laureatom nagród branży budowlanej w 2014 roku w konkursie Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2014 . Otrzymali je:

  • Krzysztof Krzesiński, PHU„Mega" Sp. z o.o. - wyróżnienie w kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne za budynek zespołu mieszkalnego „Solankowe Zacisze"

  • Alojzy Szczupak, ALSTAL Grupa Budowlana - Grand Prix konkursu w kategorii Budownictwo użyteczności publicznej/obiekty sportowe za Halę Sportowo-Widowiskową w Toruniu, certyfikat "Sportowy Obiekt Roku" konkursu Budowniczy Polskiego Sportu. List gratulacyjny odebrały Panie Brygida Grzegorz - dyrektor finansowy ALSTAL oraz Natalia Cieślak.

Gratulacje otrzymali także uhonorowani Złotą Kielnią przez Magazyn PROFILE Janusz i Maria Niewiadomscy, EUROTHERM Technika Grzewcza - w uznaniu ponad dwóch dekad profesjonalnej działalności w branży techniki grzewczej.

Poniżej prezentacja obiektów zgłoszonych do konkursu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Niedziela, 24-01-2021
Dziś imieniny
Felicji, Roberta, Sławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: