Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Przyjazna Gmina 2011
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

Inowrocław uznany został za gminę przyjazną inwestorom, a także turystom. Zdobył certyfikat „Przyjazna Gmina 2011".

Udział w programie skierowanym bezpośrednio do miast i gmin pn. „Przyjazna Gmina 2011"  zaproponowała redakcja „Forum Biznesu" (dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej"). Była to trzecia edycja tego konkursu, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. - Ten ogólnopolski program miał na celu wyłonienie najlepszych gmin oraz wskazanie kierunków rozwoju w polskim samorządzie lokalnym, a także promocję gminy przyjaznej inwestorom, mieszkańcom i turystom. Tytuł „Przyjaznej Gminy" zapewni potencjalnego inwestora, że jego wymagania zostaną spełnione - informuje Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak.

Miasto poproszone zostało przez organizatorów o wypełnienie ankiety. W konkursie oceniano m.in. informacje o gminnych i prywatnych terenach inwestycyjnych, inwestycjach własnych gminy i źródłach ich finansowania, gotowych projektach przedsięwzięć, promocji inwestycyjnej i gospodarczej gminy, częstotliwości przekazywania informacji o inwestycyjnej ofercie gminy i działaniach promocyjnych. Na łamach „Forum Biznesu" odbywały się prezentacje nominowanych gmin, w specjalnie przygotowanym cyklu „Liderzy Samorządności", gdzie wiele uwagi poświęcano roli samorządów w kontekście euroregionalnego funkcjonowania. - Zwracaliśmy uwagę na nowoczesne rozwiązania, jakie gminy wprowadziły bądź wprowadzą, aby podnieść poziom życia mieszkańców - informują organizatorzy.

 

Dyplom potwierdzający przyznanie tytułu „Przyjaznej Gminy 2011" wręczyła Zastępcy Prezydenta Inowrocławia Ireneuszowi Stachowiakowi red. Maria Leżucha z „Forum Biznesu"|, która 16 listopada 2011 r. gościła w Inowrocławiu. 

 

Jako laureat konkursu Inowrocław uzyskał licencję na nieodpłatne wykorzystywanie tytułu i logotypu „Przyjazna Gmina 2011" w obiegu społecznym, gospodarczym i w życiu publicznym przez okres jednego roku od przyznania nagrody oraz pomoc w promocji miasta i nagłośnieniu wydarzenia. Ponadto Inowrocław zapewnił sobie  udział w elitarnym Klubie Liderów „Przyjaznych Gmin".

 

Udział w programie „Przyjazna Gmina" był bezpłatny.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: