W dniach 3-5 września Prezydent Miasta Inowrocławia, Arkadiusz Fajok, uczestniczył w XXXIII Forum Ekonomicznym w Karpaczu – jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce.
Prezydent nie tylko uczestniczył w licznych panelach dyskusyjnych, ale również pełnił rolę mówcy podczas panelu „Filozofia budowania mostów w kulturze i przestrzeni społecznej”, gdzie podzielił się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat znaczenia budowania współpracy i dialogu w lokalnych społecznościach.
Podczas forum prezydent brał udział także w panelach dotyczących m.in.:
- Na rowerze w przyszłość: kształtowanie przyjaznej infrastruktury rowerowej,
- Manager publiczny – między polityką a biznesem,
- Impuls do rozwoju OZE: rewolucja w magazynowaniu energii,
- Rola kobiet w samorządzie: ewolucja czy rewolucja po wyborach samorządowych,
- Mądre podejście do finansów: inteligentne oszczędności i inwestycje,
- Fundusze europejskie: jak i skąd je pozyskiwać, by skutecznie się rozwijać,
- Porozumienia terytorialne: nowy model współpracy na poziomie lokalnym, regionalnym i ponadregionalnym.
Forum było niezwykle inspirującym wydarzeniem, które dostarczyło cennych wskazówek dotyczących dalszego rozwoju miasta, szczególnie w obszarach infrastruktury, zrównoważonego rozwoju oraz finansowania projektów z funduszy europejskich. Prezydent Fajok podkreślił, jak ważne jest, aby Inowrocław aktywnie uczestniczył w takich wydarzeniach, które wspierają rozwój lokalnych samorządów oraz są podwaliną do budowania silnych partnerstw.