Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Miasto Inowrocław wygrało z wojewodą sprawę ul. Alejnika
Wtorek,     09 / 03 / 2021

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zastępcze zarządzenie wojewody w sprawie nadania ulicy Iwana Alejnika nazwy Tadeusza Chęsego.

- Jesteście świadkami i pamiętacie, że prosiłem i ostrzegałem wojewodę przed podejmowaniem tej arbitralnej i niezgodnej z prawem decyzji. Nie ma i nie będzie zgody w Inowrocławiu na działania niezgodne z prawem. Nadawanie nazw ulic jest prawem lokalnym władz samorządowych, a nie administracji rządowej – komentuje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. - Apeluję do wojewody o niezaskarżanie tego wyroku do NSA, nieprzedłużanie tego niepotrzebnego sporu i uszanowanie woli mieszkańców, jak również rodziny Tadeusza Chęsego – dodaje.

Przypomnijmy, że po wydaniu zarządzenia zastępczego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, zmieniającego nazwę ulicy I. Alejnika na ul. T. Chęsego, Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, po uzyskaniu zgody radych Rady Miejskiej Inowrocławia, zaskarżył zarządzenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Pomimo tego, nałożony został na Miasto obowiązek zmiany tablicy z nazwą ul. Alejnika. Decyzją prezydenta Ryszarda Brejzy została zawieszona druga tablica, informująca o zaistniałej sytuacji. Tabliczka z nazwą ul. Alejnika została przechowana i zostanie ponownie zawieszona po uprawomocnieniu się dzisiejszego wyroku.

Alejnik został pozytywnie zweryfikowany jako patron ulicy w 1992 r. przez wybranych w sposób w pełni demokratyczny inowrocławskich radnych – tę zasadę obroniły obecne władze samorządowe.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Sobota, 17-04-2021
Dziś imieniny
Anicety, Klary, Rudolfina
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: