e Inowrocław Solistki z Kujawskiego Centrum Kultury znów na podium!

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
KOPA 2021
Wtorek,     16 / 02 / 2021
Solistki z Kujawskiego Centrum Kultury znów na podium!
Wtorek,     16 / 02 / 2021

Już po raz XXVII odbyła się powiatowa edycja konkursu wokalnego na najlepsze kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów w wybranych grupach wiekowych. 

Celem festiwalu jest przede wszystkim promocja młodych talentów z terenu powiatu inowrocławskiego oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Jury przesłuchało aż 58 nadesłanych nagrań uczestników.

Wśród zwycięzców znalazły się uczestniczki sekcji wokalnych działających przy Kujawskim Centrum Kultury, które na co dzień pracują pod okiem instruktorek Kingi Rogóż i Katarzyny Ignaczak.

W kategorii solistek z klas I – III na 19 uczestników I miejsce ex aequo z Klaudią Staszak zajęła Lilianna Ignaczak z Kujawskiego Centrum Kultury, którą do konkursu przygotowała Katarzyna Ignaczak.

W kategorii soliści z klas IV - VI na 16 wykonawców I miejsce obok Alicji Maślonik i Barbary Charysz, zajęła Julia Luber, która na co dzień pracuje wokalnie w Kujawskim Centrum Kultury pod okiem instruktorki Kingi Rogóż.

W kategorii klas VII - VIII pojawiły się aż trzy nazwiska solistek z sekcji wokalnej Kujawskiego Centrum Kultury. Na 16 uczestników – II miejsce przyznano Zuzannie Jabs, a III ex aequo Zuzannie Rogowskiej i Kornelii Fita, które do konkursu przygotowała Kinga Rogóż. W kategorii szkół ponadpodstawowych wystąpiła Julia Rogowska, która uplasowała się na I miejscu.

Tegoroczna edycja KOPA 2021 odbyła się w nieco innym wydaniu niż dotychczas. O głosy jury walczyły nadesłane przez uczestników filmy z wykonaniem wokalnym na żywo.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: