Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kto głosuje, ten się liczy!
„Dzikusy” na talerzu
Środa,     24 / 06 / 2020

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza wszystkie osoby ciekawe niecodziennych smaków do udziału w warsztatach przyrodniczo-kulinarnych „Mój świat – mój dom”.

Biblioteka przygotowała dla Was wirtualny spacer edukacyjny po inowrocławskim Parku Solankowym i jego okolicach w poszukiwaniu jadalnych roślin. Prowadząca warsztaty dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak, botanik, ekolog, etnobotanik, założycielka Akademii Natura, od lat uczy i zachęca do korzystania z darów natury, do przygotowywania prostych potraw ze składników dostępnych za darmo i bez ograniczeń. Podczas spaceru dowiemy się o właściwościach roślin  m.in.: jasnoty białej podobnej do pokrzywy, komosy białej porównywanej do buraka i szpinaku, czy podagrycznika o smaku młodej marchewki.

Spotkanie dostępne będzie na stronie Biblioteki, na Facebooku i kanale YouTube od środy 1 lipca 2020 r. od godz. 10.00, z możliwością odtwarzania do końca października. Działanie zorganizowane w ramach projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 11-07-2020
Dziś imieniny
Benedykta, Kariny, Olgi
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: