Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Miasto będzie miało strategię elektromobilności
Czwartek,     13 / 02 / 2020

Inowrocław dynamicznie rozwija się. Dążąc w kierunku smart city, Miasto podejmuje działania, zwracając szczególną uwagę na inwestycje proekologiczne. Kolejnym krokiem będzie stworzenie „Strategii rozwoju elektromobilności”.

- Możemy pochwalić się tytułem lidera elektromobilności w zakresie taboru komunikacji miejskiej. Inowrocław już dziś spełnia wymogi udziału autobusów zeroemisyjnych we flocie pojazdów, które będą obowiązywały w Polsce dopiero od 2025 roku. To efekt konsekwencji i wykorzystywania możliwości pozyskiwania zewnętrznych środków na realizację nowoczesnych inwestycji – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. – Na tym jednak nie poprzestajemy, tworzymy plan dalszego rozwoju elektromobilności w Inowrocławiu – dodaje.

Dokument „Strategia rozwoju elektromobilności” przygotowywany będzie w oparciu o potrzeby Inowrocławia i jego mieszkańców. Przeprowadzona została już ankieta, w której inowrocławianie mogli zaprezentować swój punkt widzenia na ten temat.

Według wyników ankiety, większość mieszkańców miasta porusza się samochodem, pokonując codziennie przeważnie od 3 do 5 km. Tylko niektórzy mieli możliwość poruszania się pojazdami elektrycznymi (wyłączając autobusy). Korzystając z wypożyczalni, inowrocławianie najchętniej poruszaliby się rowerami elektrycznymi. Natomiast jeżeli chodzi o zakup, mieszkańcy są gotowi kupić hulajnogę lub inny, podobny typ pojazdu elektrycznego. Zdaniem inowrocławian, ważnym aspektem w temacie elektromobilności jest rozbudowa ścieżek rowerowych oraz w konsekwencji zmniejszenie emisji spalin.

Inowrocławianie korzystają z ekologicznych autobusów. W mieście została stworzona równie nowoczesna infrastruktura ładowania – cztery pantografy służą do szybkiego ładowania autobusów elektrycznych podczas realizacji kursów, w różnych częściach Inowrocławia. W zajezdni MPK, akumulatory w autobusach ładują się za pomocą stacji wolnego ładowania. O tym, jakie mogą być dalsze kroki w stronę rozwoju elektromobilności w mieście, będzie mówiła „Strategia rozwoju elektromobilności”. Pozwoli ona również w przyszłości ubiegać się o środki zewnętrzne, na zaplanowane projekty.

Przygotowanie dokumentu będzie sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu priorytetowego GEPARD II. Strategię przygotowuje firma ATMOTERM S.A. z Opola, która wyłoniona została w trybie postępowanie ogłoszonego na platformie zakupowej.

Informacje na temat elektromobilności i opracowywanej strategii można znaleźć na stronie internetowej Miasta Inowrocławia www.inowroclaw.pl w zakładce Urząd -> Strategia Elektromobilności.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 31-03-2020
Dziś imieniny
Balbiny, Kamila, Kornelii
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: