e Inowrocław Mamy pełną obwodnicę!

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Mamy pełną obwodnicę!
Środa,     30 / 10 / 2019
Łącznik obwodnicy Inowrocławia
Środa,     30 / 10 / 2019
Mamy pełną obwodnicę!
Środa,     30 / 10 / 2019

Po wieloletnich staraniach władz i mieszkańców Inowrocławia, możemy cieszyć się pełną obwodnicą miasta. W 2017 roku otwarty został 19-km odcinek obwodnicy z trzema węzłami drogowymi. Od dziś można przejechać również odcinkiem łączącym Sławęcinek z węzłem Latkowo. W uroczystości otwarcia wziął udział prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

5-kilometrowa trasa połączyła się z wybudowanym 19-kilometrowym odcinkiem obwodnicy i ominęła miasto od północy. W ramach inwestycji wybudowany został węzeł drogowy („Sławęcinek”), pięć obiektów inżynierskich, w tym dwa nad liniami kolejowymi. Przebudowana została istniejąca sieć drogowa, powstały nowe chodniki i zatoki autobusowe.

- Obiecałem, że doprowadzę walkę o obwodnicę do końca. Starania zakończyły się sukcesem. Na tym jednak nie koniec. Kilka lat temu wyszedłem z pomysłem, który zakłada połączenie dwujezdniowej obwodnicy z siecią dróg ekspresowych i autostrad, drogami o podobnych parametrach. Polepszenie skomunikowania Inowrocławia z innymi częściami Polski to kolejny cel – wierzę, że uda się go osiągnąć – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że środki przeznaczone na budowę łącznika zostały zaplanowane w budżecie przez rząd Ewy Kopacz. GDDKiA ogłosiło przetarg na budowę łącznika obwodnicy Inowrocławia. Po zmianie rządu, zabezpieczone na ten cel środki zostały zabrane, w związku z czym realizacja inwestycji stała się niemożliwa. Dopiero po dużych naciskach ze strony prezydenta Ryszarda Brejzy oraz inowrocławskiego posła Krzysztofa Brejzy, którzy na początku roku domagali się od rządu ówczesnej premier Beaty Szydło, zwiększenia zaplanowanej na inwestycję kwoty o brakujące 5 mln zł, przetarg został rozstrzygnięty. W październiku 2017 roku ruszyła budowa łącznika obwodnicy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 30-10-2020
Dziś imieniny
Zenobia, Przemysław, Gerarda, German
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: