Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Dla nich niemożliwe nie istnieje
Wtorek,     24 / 09 / 2019

Prezydent Ryszard Brejza gościł dzisiaj wyjątkowych gości: nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Szycha oraz jego dwóch podopiecznych, Tymona i Filipa, z którymi zdobył medal podczas ostatniego triathlonu.

Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że chłopcy są niepełnosprawni. Tymon boryka się z autyzmem, a Filip choruje na wodogłowie. Pan Marcin od 15 lat jest nauczycielem wychowania fizycznego i terapeutą edukacji sensorycznej w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu. Pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi i prowadzi również szkołę nauki pływania. Założył "Marcin Szych Team. No Limit For Autism To Follow Your Dreams", do którego należą Filip i Tymon. Nauczyciel przygotowuje chłopców do zawodów. Razem płyną, biegną i jadą na rowerach. Na swoim koncie mają już kilka wspólnych startów. Wielkim sukcesem zakończył się dla Tymona i Pana Marcina udział w Enea Ironman Gdynia. Zawodnicy przepłynęli 750 metrów w Bałtyku, przejechali 20 kilometrów na rowerze i przebiegli 5 kilometrów. Warunki pogodowe, które tego dnia im nie sprzyjały, nie stanowiły dla nich żadnej przeszkody.

- Jestem z nich bardzo dumny. Niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są tylko w naszych głowach – wyznał podczas rozmowy Pan Marcin Szych.

Z Filipem trener pracuje już 6 lat. Dzięki wsarciu ludzi dobrego serca uzbierano pieniądze na specjalistyczny wózek dla chłopca, który jest dzieckiem leżącym i razem pobiegli w biegu na 10 km, który zakończyli ze świetnym czasem – 44 minuty i 3 sekundy. To było dla nich motorem napędowym do kolejnych zawodów. Wzięli udział w triathlonie w Sławie, gdzie Filip pierwszy przekroczył metę. Były medale i ogromna satysfakcja.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Czwartek, 28-05-2020
Dziś imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: