Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
30 lat współpracy Inowrocławia z Bad Oeynhausen
Wtorek,     18 / 06 / 2019

W tym roku przypada 30-lecie partnerstwa Miasta Inowrocław z Bad Oeynhausen. Z tej okazji prezydent Ryszard Brejza odwiedził niemieckie miasto partnerskie i przekazał pamiątkową tablicę z herbami.

Posiadanie miasta partnerskiego to dla Inowrocławia nie tylko ułatwienie kontaktów w różnych środowiskach, ale również wymiana doświadczeń, nawiązywanie przyjaźni i przełamywanie stereotypów. W Inowrocławiu działa Towarzystwo Miast Partnerskich, do którego każdy mieszkaniec może się przyłączyć i wziąć udział w budowaniu międzykrajowych relacji z rodzinami z Bad Oeynhausen, które tak jak Inowrocław jest miastem uzdrowiskowym. W centrum kurortu Bad Oeynhausen znajduje się tabliczka nawiązująca do partnerstwa z Inowrocławiem, Inowrocław-Platz. Inowrocław również posiada podobną tabliczkę, znajdującą się przy hali sportowej – plac Bad Oyenhausen.

- Przez te 30 lat wraz z niemieckim uzdrowiskiem Bad Oyenhausen przełamywaliśmy poprzez spotkania, wzajemne uprzedzenia i stereotypy. Wśród mieszkańców miasta partnerskiego Inowrocław cieszy się dużą sympatią, o czym wielokrotnie przekonywałem się na miejscu – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Podczas tegorocznej wizyty prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza rozmawiał z burmistrzem Bad Oeynhausen Achimem Wilmsmeierem o współpracy, również o odnowieniu partnerskich kontaktów w sferze kulturalnej, angażując szkołę muzyczną. Prezydent przekazał informację dyrektorowi z nadzieją na realizację wspólnych zamierzeń.

W wizycie brał udział również inowrocławski chór Halka, który współpracuje z chórem z Bad Oeynhausen – Quartetverein. Chór Halka wykonał m.in. walczyka „Inowrocławskie Solanki”. Mieszkańcy miasta partnerskiego byli pod dużym wrażeniem.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 16-10-2019
Dziś imieniny
Ambrożego, Florentyny, Gawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: