Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Zakątek Świętego Mikołaja znów stanie na Rynku
Środa,     28 / 11 / 2018

Kolorowo, radośnie i świątecznie będzie niebawem na inowrocławskim Rynku. Wszystko za sprawą Zakątka Świętego Mikołaja, który po raz trzeci wyrośnie na centralnym placu miasta.

Od kilku lat tradycją jest już, że św. Mikołaj - choć ma do wyboru wiele innych miejsc - to w Mikołajki 6 grudnia pojawia właśnie w Inowrocławiu.

- Niewątpliwie jego systematyczne wizyty są spowodowane sympatią do mieszkańców, którzy co roku tłumnie przybywali na Rynek, aby go powitać. Jestem przekonany, że podobnie będzie teraz. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, bo to bez wątpienia ogromna atrakcja, zwłaszcza dla naszych milusińskich – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Faktycznie, od dwóch lat przy okazji mikołajkowej imprezy Rynek wypełnia się po brzegi. Największa kolejka jest, jak zwykle, po zdjęcie ze św. Mikołajem, ale powodzeniem będą się cieszyły także specjalnie zamontowane instalacje.

Na Rynku będzie wielka śnieżna kula, której średnica wynosi 4,5 metra. W jej środku będą skrzaty pakujące paczki z prezentami. Na placu wyrosną także 3 domki tematyczne. Ich nazwy to Kuchnia Świętego Mikołaja, Poczta Świętego Mikołaja oraz Muzyka Świętego Mikołaja.

Poczta Świętego Mikołaja - Domek zawiera: wydrukowane na ścianach listy od dzieci, listy poukładane w nieregularny sposób, wielką skrzynię z listami do Świętego Mikołaja. Skrzyni pilnują elfy.

Kuchnia Świętego Mikołaja - Domek z ekspozycją przepisów różnych potraw bożonarodzeniowych. Znajdzie się w nim: stolik kuchenny, stolnica, wałek drewniany, drewniane pojemniki na przyprawy, elfy w strojach kucharzy w różnych pozach.

Muzyka Świętego Mikołaja - Domek, gdzie na ścianach znajdą się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty typu trójkąt, bębenki, flet. Przy jednej ze ścian ustawione zostanie białe pianino, a na nim elfy.

Oczywiście, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w Zakątku św. Mikołaja. 6 grudnia na Rynku będą bowiem także kolędy, słodycze wręczane przez Elfy i pomagające im Wiewiórinki, fotobudka i konkursy z nagrodami. Każde grzeczne dziecko otrzyma też od św. Mikołaja specjalny Certyfikat Grzecznego Dziecka, z którym będzie mogło spokojnie oczekiwać Wigilii i prezentów. Wspólnie uruchomimy też świąteczne iluminacje na inowrocławskiej choince.

Inaugurację Zakątka św. Mikołaja zaplanowano na 6 grudnia o godz. 16.00. Będzie można go zwiedzać do wczesnego popołudnia 9 grudnia.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 24-04-2019
Dziś imieniny
Bony, Horacji, Jerzego
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: