Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Nowe autobusy wyjechały na ulice
Wtorek,     13 / 11 / 2018

Nowe, ekologiczne autobusy kursują już inowrocławskimi ulicami. Niebawem cały tabor publiczny w mieście będzie ekologiczny, a Inowrocław stanie się pierwszym takim miastem w Polsce.

Elektryczne hybrydy (plug-in) zużywają o 60 proc. mniej paliwa od autobusów z silnikiem diesla, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana aż o 75 do 90 proc. Dla porównania – tradycyjne hybrydy zużywają około 40 proc. mniej paliwa i emitują 40-50 proc. mniej szkodliwych substancji od autobusów spalinowych.

- Mamy autobusy na miarę XXI wieku. Inowrocław w sprawach ochrony środowiska właśnie zdecydowanie wyprzedza wielkie ośrodki. Dbamy o zdrowie mieszkańców i o finanse miasta, bo za autobusy zapłacimy zaledwie 15 procent wartości – podkreślał w październiku, kiedy pojazdy dotarły do miasta, prezydent Ryszard Brejza.

Po badaniach technicznych, które nowe autobusy przechodziły przez kilka tygodni, właśnie nadszedł czas na sprawdzenie ich „w boju”.

- Jest bardzo wygodnie i czysto. No i cicho, aż się wierzyć nie chce, że to autobus, a wiem co mówię, bo pamiętam jeszcze popularne „ogórki” – mówiła pani w starszym wieku, która już jechała nowym autobusem.

Kursujące autobusy są pierwszymi z szesnastu nowych. Inwestycja będzie kosztowała 39 212 400,00 zł. Miasto poniesie jedynie koszt w wysokości 15% wartości. Pozostała część zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

3 lata temu MPK wzbogaciło swój tabor o 12 autobusów - elektrycznych i hybrydowych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 05-12-2020
Dziś imieniny
Kryspiny, Norberta, Sabiny
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
STACJA METEO INOWROCŁAW: