Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Spotkanie w sprawie zagospodarowania okolic dworca
Środa,     03 / 10 / 2018

Spotkanie poświęcone wielkiej inwestycji w okolicach inowrocławskiego dworca PKP zaplanowano na przyszły tydzień. Mieszkańcy będą mogli dyskutować o tej ważnej dla całego miasta przebudowie.

Na razie trwa faza projektowa. Architekci będą starali się przygotować wszystko tak, aby dworzec i jego okolice były jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne.

- To ostatnia chwila, aby zgłaszać swoje projekty i pomysły. Dlatego zorganizowałem spotkanie, na którym będzie można je bezpośrednio przekazać projektantom, którzy będą odpowiadali na wszelkie pytania i wątpliwości. Pewne jest dla mnie, że okolice dworca PKP muszą zostać wreszcie zagospodarowane. Kolej nie chce się tym zająć, a my nie możemy dłużej czekać - mówi Prezydent Ryszard Brejza.

Spotkanie zaplanowano na czwartek, 11 października o godz. 16.30 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16.

Plany są takie, aby przy ulicy Magazynowej powstał parking na ponad 100 samochodów oraz tunel pod torami, którym na dworzec będzie można z niego przejść. Warto wspomnieć, że pomysł budowy tunelu pojawił się już w latach 70.

Zagospodarowany zostanie również plac przed dworcem, gdzie będą miejsca do postoju na chwilę - tzw. kiss and ride. Oczywiście, oprócz nowej nawierzchni, będzie nowe oświetlenie oraz cała niezbędna infrastruktura.

Umowy z wykonawcami są już podpisane. W systemie „zaprojektuj i wybuduj” inwestycją zajmą się dwie firmy - gdański Polwar oraz warszawski Budimex. Łączny koszt to 10,8 miliona złotych. W części inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych.

Roboty przed dworcem rozpoczną się w przyszłym roku. Później ruszy budowa tunelu. Termin zakończenia prac przed dworcem to lata 2019 r., a otwarcia tunelu – zima 2020 r.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 05-12-2020
Dziś imieniny
Kryspiny, Norberta, Sabiny
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
STACJA METEO INOWROCŁAW: