Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Taksówka dla seniora
Czwartek,     30 / 08 / 2018

Seniorzy mogą już zamawiać darmowe przejazdy taksówką do lekarza, urzędu lub na grób bliskich. Inowrocław jako jedyne miasto w województwie i jedno z pięciu w Polsce, realizuje projekt „Taksówka dla seniora”, zapewniając bezpłatne przewozy osób w podeszłym wieku w określone miejsce.

Zgłoszenie przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem dyspozytorów firmy przewozowej, pod numerem telefonu 22 439 00 40.

Przypomnijmy, że potrzebę przejazdu może zgłosić zarówno sam beneficjent, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Senior przekazuje: imię i nazwisko, telefon, kiedy usługa miałaby być zrealizowana, miejsce zamieszkania, docelowe miejsce i przewidywany czas wizyty oraz czy wymagana będzie pomoc kierowcy. Zgłoszenie następuje nie później niż na 3 dni robocze do godz. 14.00 oraz maksymalnie 2 miesiące przed planowanym przejazdem. Odwołanie przejazdu nie później niż do godz. 12.00 dnia roboczego poprzedzającego. Z przejazdów mogą bezpłatnie korzystać opiekunowie osób korzystających docelowo (taką informację należy przekazać przy zgłaszaniu przejazdu).

Z darmowych przejazdów będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Inowrocławia, który ukończył 70 rok życia. Seniorzy mogą w trakcie realizacji projektu korzystać z pomocy pełnoletniego opiekuna, który nie ponosi kosztów związanych z przejazdem taksówką, pod warunkiem przekazania tej informacji przy zgłoszeniu usługi. Nie dopuszcza się organizacji przewozów grupowych powyżej 3 osób. Senior będzie mógł skorzystać z przejazdu nie więcej niż 3 razy w ciągu okresu projektu.

Osoby korzystające z taksówki mogą wybrać, jako cel podroży: dojazd do urzędu, na cmentarz albo do specjalistycznej placówki medycznej na umówioną wizytę (na badania, wizytę specjalistyczną) wyłącznie na terenie Inowrocławia. Nie będą przyjmowane zgłoszenia dotyczące sytuacji nagłych np. pogorszenie stanu zdrowia. Nie będą przyjmowane również zgłoszenia dotyczące Podstawowej Opieki Zdrowotnej (możliwość korzystania z wizyt domowych lekarza rodzinnego).

Przewozy będą odbywały się 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godz. 7.00 - 18.00. Do dyspozycji beneficjentów będą taxi oraz samochód przystosowany do przewozów specjalistycznych (w tym m.in. przewozu osób niepełnosprawnych). Z przejazdu specjalistycznego mogą bezpłatnie korzystać osoby, które mają potrzebę tzw. transportu specjalistycznego (wózek inwalidzki, podprowadzenie, samochód niskopodłogowy bądź osobowy itp.) za wyjątkiem przejazdów dla osób leżących. W transporcie tych osób pomagać będą pracownicy firmy przewozowej.

Projekt „Taksówka dla seniora”, realizowany będzie do końca roku przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 21-03-2019
Dziś imieniny
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: