Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Coraz więcej remontów inowrocławskich ulic
Poniedziałek,     16 / 04 / 2018

Pogoda już nie przeszkadza drogowcom, więc w wielu miejscach Inowrocławia trwają intensywne prace remontowe. Skutki odczuwają mieszkańcy, ale mamy nadzieję, że docenią oni późniejszy efekt.

- W miarę posiadanych środków finansowych, staramy się remontować wszystkie ulice tego wymagające. Choć potrzeb jest oczywiście wiele i nie da się wszystkiego zrobić na raz – mówił na początku tego roku Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Teraz słowa te są wprowadzane w czyn. Od pewnego czasu można zauważyć, że na wielu ulicach miasta są prowadzone intensywne roboty.

Niedawno rozpoczęły się prace na ulicy Budowlanej. Apelowali o nie od właściciele znajdujących się tam firm oraz kierowcy. W trakcie remontu jest odcinek od ul. Stanisława Przybyszewskiego do Staropoznańskiej. Ustawiono już nowe krawężniki i wyfrezowano starą nawierzchnię. Następnie będzie prowadzona regulacja urządzeń i kolejne roboty nawierzchniowe. Przewidywany termin wykonania nowej nawierzchni to koniec kwietnia.

Rozpoczęły się również prace związane z remontem ul. Andrzeja. Roboty polegają na frezowaniu nawierzchni jezdni w miejscach największych uszkodzeń a następnie ułożeniu warstwy asfaltu na całej szerokości jezdni, wraz z regulacją krawężników. Nastąpi również wymiana nawierzchni chodników na kostkę betonową, a na przejściach dla pieszych, w miejscach zaniżenia, będą ułożone żółte płyty ryflowane, które ułatwią poruszanie się oraz zwiększą bezpieczeństwo dla osób niewidomych oraz niedowidzących.

Od wielu tygodni są także prowadzone roboty związane z modernizacją ulicy Bolesława Chrobrego oraz wielka przebudowa ulic Długiej i Lipowej.

- Słowa o stu milionach złotych na stulecie niepodległości nie były rzuconymi na wiatr. Inowrocław znów zamienia się w wielki plac budowy. Mieszkańcy będą odczuwali pewne uciążliwości, za co serdecznie przepraszam, ale mam nadzieję, że będą zadowoleni z efektów końcowych, bo to roboty prowadzone właśnie dla nich – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że prace trwają także w okolicach ulic św. Ducha i Mieszka I (wykonanie kolektora deszczowego oraz budowa miejsc parkingowych), na terenie tężni w Solankach (wymiana nawierzchni chodników) oraz na ulicy Kolejowej i Błonie. Budowany jest też łącznik ulic Okrężek i Dankowskiego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 21-03-2019
Dziś imieniny
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: