Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Ponad pół miliona na inowrocławski sport
Środa,     21 / 02 / 2018

Kilkadziesiąt klubów i stowarzyszeń otrzymało wsparcie na tegoroczną działalność. Dotacja dla inowrocławskich sportowców została zwiększona o sto tysięcy złotych. Wśród „obdarowanych” dominują tradycyjne dyscypliny sportu, ale jest też szermierka historyczna czy cieszące się coraz większą popularnością łucznictwo.

Inowrocław śmiało można określić jako zagłębie sportowe. W mieście działa mnóstwo klubów i stowarzyszeń, które zajmują się głównie szkoleniem dzieci i młodzieży. To właśnie im co roku Miasto przekazuje wsparcie finansowe.

- Sukcesów dorosłych sportowców nie będzie, jeśli nie otrzymają oni wsparcia w początkowym okresie kariery i wie to każdy, kto miał styczność ze sportem. Młodzi sportowcy z Inowrocławia to powód do dumy wszystkich mieszkańców. Dlatego staram się zwiększać wsparcie dla naszych sportowców – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

W tym roku ogólna kwota przeznaczona na kluby i stowarzyszenia sportowe jest o blisko 100 tysięcy złotych wyższa, niż rok temu. To obecnie 545 tysięcy 760 złotych. Rok temu sportowcy otrzymali 452 tysiące złotych.

Pieniądze z Miasta otrzyma dokładnie 60 projektów. Wśród nich są kluby specjalizujące się w piłce nożnej, koszykówce, lekkoatletyce, tenisie ziemnym i stołowym, karate i innych sztukach walki, pływaniu, siatkówce czy piłce ręcznej.

Wsparcie otrzyma też m.in. Miejski Związek TKKF na krzewienie szermierki historycznej czy Archery Club Munin na szkolenie łuczników oraz w zakresie rycerskich walk sportowych.

Wartość wsparcia dla klubów uzależniona jest głównie od liczby zawodników, czy trenującej młodzieży oraz grup rozgrywkowych, w których one występują.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Sobota, 23-03-2019
Dziś imieniny
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: