Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Miasto wykona remont kolejnych ulic
Czwartek,     15 / 02 / 2018

Ostatnio informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę ulicy Błonie. Kolejną dobrą wiadomością dla inowrocławian jest to, że drogowcy wyjadą także na ulicę Andrzeja i Najświętszej Marii Panny.

Miasto jest w trakcie rozstrzygania przetargu na remont ulic Andrzeja i Najświętszej Marii Panny. Już wiemy, że do realizacji tej inwestycji zgłosiła się jedna firma - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” Sp. z o.o. Jednak propozycja cenowa wspomnianej firmy jest prawie o 200 tysięcy wyższa, niż kwota przewidziana na sfinansowanie tej inwestycji.

- Podjąłem decyzję o dołożeniu środków na wykonanie remontu ulic Andrzeja i Najświętszej Marii Panny, ponieważ zdaję sobie sprawę, jak bardzo ta inwestycja jest potrzebna mieszkańcom Inowrocławia – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

W kolejnym tygodniu powinien zostać rozstrzygnięty przetarg. W ramach inwestycji na ulicy Andrzeja ma zostać wyremontowana jezdnia i ciągi pieszo-rowerowe. Wymienione zostaną krawężniki. W planach jest też remont zatok parkingowych, zjazdów i wyspy kanalizującej ruch. Ulica Najświętszej Marii Panny zyska nowy wygląd m.in. po remoncie jezdni, chodników, zjazdów czy wymianie krawężników.

Obecny stan ulicy Najświętszej Marii Panny jest spowodowany pracami przeprowadzanymi przez Polską Spółkę Gazownictwa, która zleciła firmie Hoppe Tadeusz Hoppe z Gniezna przebudowę gazociągu wraz z przyłączami. Władze miasta są oburzone jakością wykonywanych prac i brakiem terminowości ze strony inwestora. Wobec wykonawcy toczy się postępowanie administracyjne w sprawie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi. Wykonawca ponadto jest zobowiązany do przywrócenia nawierzchni drogi do stanu sprzed rozpoczęcia prac.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Piątek, 22-03-2019
Dziś imieniny
Bogusława, Jagody, Katarzyny
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: