Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Są pierwsze efekty spotkań z mieszkańcami
Czwartek,     15 / 02 / 2018

Niektóre problemy zgłoszone przez inowrocławian Prezydentowi Ryszardowi Brejzie podczas ubiegłotygodniowych spotkań udało się już załatwić po myśli mieszkańców. Pozostałe sprawy są analizowane lub w trakcie realizacji.

- Nie zasypiamy gruszek w popiele. Na każdym ze spotkań nie tylko notowaliśmy sprawy zgłoszone przez inowrocławian, ale natychmiast myśleliśmy o tym, jak można je rozwiązać. Niektóre, z czego bardzo się cieszę, udało się załatwić bardzo szybko lub będą zrealizowane za chwilę – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Podczas ubiegłotygodniowych spotkań z mieszkańcami osiedli Uzdrowiskowego, Piastowskiego, Solna i Starego Miasta rozpiętość zgłaszanych problemów była bardzo duża – od przysłowiowej dziury w chodniku, po wielomilionowe inwestycje. W spotkaniach wzięło udział kilkuset mieszkańców. Na każdym zanotowano wyższą frekwencję, niż rok wcześniej.

Wszystkie zgłoszone na spotkaniach sprawy są obecnie wnikliwie analizowane. Należy jednak pamiętać, że wiele zasygnalizowanych problemów Miasto nie może rozwiązać, gdyż nie ma możliwości prawnych, finansowych albo technicznych.

Oto niektóre ze zgłoszonych spraw, które udało się już zrealizować, lub ich realizacja dobiega końca:

Problem: Mieszkanka osiedla Uzdrowiskowego zgłosiła fakt parkowania przy ul. Narutowicza samochodów na całej szerokości chodnika.
Rozwiązanie: Straż Miejska, po spotkaniu z mieszkańcami, dokonała 16 kontroli. Wobec kierowców, którzy parkują pojazdy w sposób uniemożliwiający przejście osobom pieszym po chodniku, zastosowane zostały cztery pouczenia, a także nałożono 1 mandat karny.

Problem: Na spotkaniu mieszkańców osiedla Uzdrowiskowego pojawiły się także prośby o naprawę ulic.
Rozwiązanie: Po dokonanej wizji w terenie, zlecono naprawę Rzepakowej, Jęczmiennej i Zielnej. Realizacja przewidywana jest na początek przyszłego tygodnia, o ile pozwolą warunki atmosferyczne.

Problem: Mieszkańcy osiedla Stare Miasto narzekali na bardzo zły stan nawierzchni ul. Błonie.
Rozwiązanie: Przetarg na przebudowę ul. Błonie został właśnie rozstrzygnięty. Prace wykona firma „Budimex” za ponad 2,3 mln zł.

Problem: Mieszkańcy prosili o naprawę krawężników przy ul. Sikorskiego 23.
Rozwiązanie: Pracezlecono. Wykonanie planowane jest do końca przyszłego tygodnia, o ile pozwolą warunki atmosferyczne.

Problem: Mieszkańcy osiedla Piastowskiego skarżyli się na brak miejsc parkingowych, między innymi, w okolicach ul. Św. Ducha i Mieszka I.
Rozwiązanie: Prezydent Ryszard Brejza poinformował o nieodpłatnym przekazaniu jednostce wojskowej przy ul. Jacewskiej terenu przy ul. Glinki. Miasto oddaje go za darmo pod warunkiem, że jednostka utworzy tam nowy parking dostępny dla mieszkańców. Do wczesnego popołudnia będą z niego korzystać pracujący tam żołnierze, a wieczorem auta będą mogli na parkingu zostawiać mieszkańcy pobliskich bloków i domów.

Problem: Mieszkańcy prosili o uruchomienie postoju taksówek w okolicach ul. Łokietka.
Rozwiązanie: Do Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przekazano prośbę o  wyznaczenie w rejonie ronda na ul. Łokietka postoju taxi.

Problem: Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Stare Miastozgłoszono problem niebezpiecznego przejścia dla pieszych.
Rozwiązanie: Zgłoszenie o niebezpiecznym przejściu dla pieszych przy ul. Marcinkowskiego 35 - przy skrzyżowaniu z ul. Poprzeczną (brak widoczności pojazdów nadjeżdżających od strony cmentarza) zgłoszono staroście, który administruje tą ulicą.

Problem: Pojawiła się prośba o remont ul. Ikara.
Rozwiązanie: Po wizji w terenie i dokonaniu obmiarów, zlecono naprawę. Realizacja planowana jest w najbliższych dniach, o ile pozwolą warunki atmosferyczne.

Problem: Mieszkańcy Rąbina prosili o interwencję dotyczącą ruchu drogowego na ul. Molla.
Rozwiązanie: Przedstawicieli Wspólnoty Mieszkaniowej Alejnika 3-5-7 poinformowano o tym, że zostanie opracowana analiza sytuacji parkingowej w pasie drogowym dróg gminnych ul. Molla i ul. Błażka, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wyznaczenia nowych miejsc postojowych. Trwa procedura przetargowa, po zakończeniu której zostanie wyłoniony wykonawca tego zadania. Trwa również przegląd stanu technicznego zatok autobusowych.

Problem: Na osiedlu Stare Miasto zgłoszono zaśmiecony pas drogowy na ul. Toruńskiej.
Rozwiązanie: 12 lutego wystosowano pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich o uporządkowanie pasa drogowego na ul. Toruńskiej i rondzie Solidarności.

Problem: Jeden z mieszkańców zasygnalizował nieporządek w niektórych miejscach Parku Solankowego.
Rozwiązanie: Prace porządkowe zostały wykonane, dotyczyły m.in. stawku z mostkiem, który został oczyszczony 10 lutego.

Problem: Na spotkaniu osiedla Uzdrowiskowego jeden z mieszkańców zgłosił problem dotyczący Starego Miasta, a konkretnie złego stanu parkingu przy ul. Marcinkowskiego.
Rozwiązanie: Naprawę parkingu przy cmentarzu wykonano 12 lutego.

Problem: Zgłoszono potrzebę montażu koszy na odpady przy ul. Narutowicza – od restauracji „Kolorowa” do Kładki Pakoskiej.
Rozwiązanie: Zostało już wysłane zlecenie montażu koszy do IGKiM. Nie podano jeszcze terminu.

Problem: Jeden z mieszkańców pytał na spotkaniu dlaczego na tężni montowane są tak krótkie wiązki tarniny.
Rozwiązanie: Otrzymał on odpowiedź, że na chwilę obecną przeprowadzane są prace dotyczące uzupełniania ubytków. Długość tarniny odpowiednio jest dostosowana do możliwości jej ułożenia w przęśle.

Problem: Mieszkanka osiedla Piastowskiego prosiła o przycięcie drzew przy ul. Łokietka 6-8.
Rozwiązanie: Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała, że prace zostaną wykonane do końca lutego.

Problem: Mieszkańcy zgłosili problem z organizacją ruchu drogowego na drodze wewnętrznej w rejonie ul. Marulewskiej 13.
Rozwiązanie: Sygnały ozwiększonym natężeniu ruchu, parkowaniu i przejazdach w bliskiej odległości od okien przekazano do KSM.

Problem: Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Stare Miasto poproszono o publikację harmonogramu koszenia trawy.
Rozwiązanie: Już podczas spotkania Prezydent poinformował, że taki harmonogram będzie publikowany.

Problem: Mieszkaniec osiedla Uzdrowiskowego zgłosił, że w klatkach schodowych przy ul. Krzymińskiego 14 od miesiąca nie świecą lampy.
Rozwiązanie: Uwagi przekazano Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, do której należą lampy.

Problem: Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Solno zwrócono uwagę na problem na skrzyżowaniu ulic Marulewskiej i Cegielnej.
Rozwiązanie: Po analizie zasadności lokalizacji lustra drogowego na skrzyżowaniu jest przygotowywane zlecenie na opracowanie projektu nowej organizacji ruchu drogowego.

Problem: Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Solno zgłoszono prośbę o budowę brakującego fragmentu chodnika przy ul. Kasztanowej (połączenia z ul. Marulewską).
Rozwiązanie: Trwa analiza kosztów takiej inwestycji.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Sobota, 23-03-2019
Dziś imieniny
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: