Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wiewiórka opowiada o obwodnicy
Czwartek,     08 / 02 / 2018

„Jeżdżą obwodnicą auta w różne strony, a każdy z kierowców jest zadowolony” – przeczytają inowrocławskie przedszkolaki w bajce, która właśnie dociera do ich placówek. Miasto kolejny rok w taki sposób prowadzi edukację ekologiczną.

 „Inowrocławska obwodnica” to skierowana do przedszkolaków bajka, która ukazała się kilka dni temu.

W obrazkowej historyjce maluchy dowiadują się, że wiewiórkę, która jest symbolem miasta, bardzo irytowały sznury samochodów przejeżdżające przez Inowrocław. Dlatego bardzo ucieszyła się, gdy „Mieszkańcy rozliczne petycje pisali, w których się przez lata mocno domagali obwodnicy miasta, co zmieni stan rzeczy, i odnieśli sukces – nikt tu nie zaprzeczy”.

Na stronach bajki można znaleźć urozmaicające treść tzw. otwierane okienka. Na końcu jest też strona z puzzlami.

Inowrocławskie przedszkolaki będą otrzymywały bajki podczas najbliższych spotkań z maskotką wiewiórki. To dla nich dodatkowa atrakcja, dzięki której będą bardziej pamiętały o bajce i ekologicznych poradach, które na tych spotkaniach przekazuje im wiewiórka.

To już kolejna bajka o tematyce ekologicznej, którą samorząd obdarowuje najmłodszych mieszkańców. Rok temu wydawnictwo opisywało walkę o czyste powietrze, a w 2016 roku dzieci uczyły się, jak segregować odpady.

Wydanie oraz druk bajki zleciło i opłaciło Miasto. „Inowrocławską obwodnicę” wydrukowano w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy. Koszt wydania to 16 tys. 260 zł. Ilustracje do niej przygotowała Kasia Cieślak, a autorem tekstu jest Tomasz Belter. Książeczkę zaprojektowało i wydało wydawnictwo Matimax.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Czwartek, 28-05-2020
Dziś imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: