Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Prezydent apeluje do premiera o pilną interwencję
Czwartek,     16 / 07 / 2020

Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza apeluje do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w sprawie cofnięcia zmiany przepisów z 2016 roku i zmianę okresu składowania frakcji kalorycznych odpadów zbieranych od mieszkańców z jednego roku na okres trzech lat.

Treść pisma:

Zwracam się do Pana Premiera z apelem o pilną interwencję w sprawie  cofnięcia zmiany przepisów z 2016 roku i zmianę okresu składowania frakcji kalorycznych odpadów zbieranych od mieszkańców z jednego roku na okres trzech lat.

Obowiązujące w tej chwili rozwiązania nakazują samorządom utylizowanie tych odpadów w spalarniach, których jest niewiele, a których właściciele żądają za tę usługę horrendalnych wręcz kwot. 

Zwracam się również z wnioskiem o rozważenie zmiany stosownego rozporządzenia Rady Ministrów i obniżenie wnoszonej przez nas opłaty środowiskowej za składowanie odpadów zebranych od mieszkańców. 

Informuję Pana Premiera, że przyjęcie tych wniosków umożliwiłoby zatrzymanie wzrostów opłat ponoszonych przez mieszkańców za odbiór i zagospodarowanie odpadów w 2021 roku, a być może nawet ich obniżenie.

W Inowrocławiu w przyjętej przez radnych opłacie 25 zł od mieszkańca aż 8,87 zł, tj. 35,48 % to są koszty jakie musimy pokryć w związku z zasygnalizowanymi przeze mnie problemami.

Ryszard Brejza

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Piątek, 23-04-2021
Dziś imieniny
Ilony, Jerzego, Wojciecha
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: