Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Ratunek dla gastronomii i klubów fitness
Piątek,     04 / 12 / 2020

Wystartowały marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej mogą się również ubiegać o preferencyjne pożyczki udzielane na weksel in blanco.

- Prowadzimy nieustającą akcję wsparcia inowrocławskich firm gastronomicznych #InowrocławNaDowóz. Dziś bardzo ważna wiadomość dla firm gastronomicznych i fitness. Dzięki m.in. pomocy przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej oraz inowrocławskich parlamentarzystów, marszałek województwa pilnie uruchomił dodatkowe wsparcie z Unii Europejskiej - poinformował Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy to zapowiadane wcześniej dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. Środki zostaną wypłacone w jednej transzy. Wnioski, w formie elektronicznej, maksymalnie uproszczone, można składać do 7 grudnia; umowy będą podpisywane w pięciu lokalizacjach, w tym w Inowrocławiu. Wypłaty przewidywane są jeszcze w grudniu.

Na potrzeby obsługi grantów uruchomiono dedykowany adres e-mailowy: i podstronę dostępną TUTAJ.  

Lista rankingowa zostanie sporządzona wyłącznie w oparciu o punktację, kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Jako główne kryteria premiujące przyjmuje się spadek obrotów wyższy niż 50 proc. Zwrócono się też do Komisji Europejskiej i właściwych ministerstw z wnioskiem o możliwość skierowania pomocy do firm założonych w 2020 roku.

Drugie proponowane narzędzie, które uruchomiono już wcześniej z myślą o wszystkich małych firmach, to pożyczki płynnościowe. Z analiz zespołu pod kierownictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, który pracuje nad rozwiązaniami ratunkowymi dla gastronomii i branży fitness, wynika jednak, że większość tego typu przedsiębiorstw nie może z nich skorzystać. Dlatego wprowadzono dla nich pożyczki, których zabezpieczeniem jest jedynie weksel in blanco.

Wsparcie dla przedsiębiorstw branż gastronomicznej i fitness jest elementem wartego 910 milionów złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Wtorek, 19-01-2021
Dziś imieniny
Erwiny, Henryka, Mariusza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
STACJA METEO INOWROCŁAW: