Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Nowe miejsca parkingowe
Środa,     16 / 09 / 2020

Dobra wiadomość dla mieszkańców Rąbina oraz osiedla Toruńskiego – w tych miejscach niebawem powstaną nowe miejsca parkingowe.

- Staramy się, tam gdzie tylko jest to możliwe i pozwalają na to fundusze, budować nowe miejsca postojowe. Jestem pewien, że ta wiadomość ucieszy wielu mieszkańców – mówił prezydent Ryszard Brejza.

Miasto ogłosiło przetarg na budowę parkingu u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Szarych Szeregów. Powstaną tam 23 miejsca postojowe, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Do parkingu będzie wykonane dojście o szerokości 1,5 m. Wokół parkingu pojawią się nowe trawniki. Ponadto teren parkingu zostanie odwodniony poprzez wpusty do kanalizacji deszczowej oraz oświetlony 5 lampami z oprawami LED. Wykonawca w ramach zadania będzie pielęgnował nowy teren zielony przez rok od odbioru robót.

Zamówienie obejmuje również utwardzenie terenu w rejonie ul. Toruńskiej, przeznaczonego na postój pojazdów oraz wykonanie zjazdu na ten teren z ul. Toruńskiej. Obecnie działka ta nie posiada dostępu do drogi publicznej. W ramach inwestycji rosnące tam drzewa zostaną przesadzone, nastąpi przebudowa istniejących chodników, a nawierzchnia placu, chodników i zjazdy zostaną wykonane z kostki betonowej. Zadaniem firmy, wyłonionej w przetargu, będzie również budowa kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącej sieci kanalizacji w pasie zieleni ul. Toruńskiej. Plac zostanie oświetlony 2 lampami z oprawami LED, powstaną nowe trawniki i posadzone zostaną drzewa, o które będzie musiał zadbać wykonawca.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 31-10-2020
Dziś imieniny
Augusta, Alfons, Wolfgang, Antoni, Urban
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: