Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inscenizacja i mapping na Święto Królowej Jadwigi
Środa,     05 / 06 / 2019

21 czerwca inowrocławianie będą wspólnie świętować dzień patronki swojego miasta. Tego dnia o godz. 17:00 mieszkańcy zobaczą przygotowany przez uczniów III LO, przemarszorszaku Królowej Jadwigi. Przejdzie on z Placu Klasztornego, ulicą Królowej Jadwigi, naRynek, gdzie odbędzie się inscenizacja koronacji.

Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji: warsztaty papieru czerpanego, zajęcia artystyczne - tworzenie wielkiej panoramy Inowrocławia z wizerunkiem Królowej Jadwigi, konkurs wiedzy o patronce, pokaz turnieju rycerskiego, występ chóru Halka. Podczas imprezy na Rynku rozstrzygnięty zostanie również konkurs plastyczny zorganizowany przez Bibliotekę Miejską. Od godz. 17:00 do 19:00 w tramwaju przy ul. św. Ducha odbędzie się wystawa organizowania przez Bibliotekę Miejską  oraz atrakcje dla dzieci.

Około godz. 22:00 w Parku Solankowych odbędzie się niezwykłe widowisko – mapping na Zakładzie Przyrodoleczniczym. Zgromadzeni goście będą mieli okazję zobaczyć na budynku iluminacje świetlne nawiązujące do patronki i historii miasta.

Ponadto od 21 do 23 czerwca trwać będzie Weekend na Szlaku Piastowskim. Wraz z PTTK Inowrocław zapraszamy do wspólnego zwiedzania centrum miasta, ze szczególnym uwzględnieniem inowrocławskiej fary i Bazyliki Mniejszej pw. Imienia NMP.

Link do konkursu plastycznego Biblioteki Miejskiej "KRÓLOWA W MIEŚCIE NA SOLI" https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl/z-krolowa-jadwiga-po-nagrode.html?fbclid=IwAR3Fetna9xTtmLmxkJiYrDPclZxU4wypQJUPWrCUnQUC9WwVVWxFGvKVaio

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 16-10-2019
Dziś imieniny
Ambrożego, Florentyny, Gawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: