Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławianka ilustratorką książki J. K. Rowling!
Środa,     25 / 11 / 2020

Wielu profesjonalnych artystów marzy o tym, by ich ilustracje znalazły się w książce znanego autora i zostały docenione przez miliony czytelników. Nierzadko pozostaje to jedynie marzeniem, ale w przypadku Małgosi Trzeckiej, uczestniczki zajęć sekcji rysunku i malarstwa Kujawskiego Centrum Kultury, marzenie stało się faktem. Jej ilustracja znalazła się w najnowszej książce J. K. Rowling pt. „Ikabog”.

Takim sukcesem chwaliłby się każdy dorosły, a autorka zwycięskiej ilustracji i jednocześnie podopieczna instruktora rysunku Marcina Fołdy, ma dopiero 9 lat! Małgosia Trzecka, uczestniczka sekcji KCK, wzięła udział w konkursie na ilustracje do książki pt. „Ikabogautorstwa J. K. Rowling – twórczyni popularnej serii książek o Harrym Potterze. Ilustracja Małgosi została wybrana spośród 1600 prac zgłoszonych do konkursu i opublikowana w książce wraz z ilustracjami około 30 dzieci z całej Polski. Książka z ilustracją Małgosi zostanie wydana w wielotysięcznym nakładzie i będzie dostępna we wszystkich księgarniach w całej Polsce.

- Jestem bardzo dumny z sukcesu Małgosi. Dziewczynka ma własny styl, co widać w jej rysunkach i mam nadzieję, że będzie dalej rozwijać swój talent – mówi Marcin Fołda, instruktor sekcji rysunku i malarstwa.

Ilustracja Małgosi znalazła się w ciepłej, zabawnej baśni o przerażającym potworze, ekscytujących przygodach i mądrych prawdach. „Ikabogto baśń o sile nadziei i przyjaźni autorstwa znanej na całym świecie autorki powieści dla młodzieży. Sama J.K. Rowling przyznała, że historia powstała wiele lat temu dla jej dzieci. Po ponad 10 latach, w momencie, gdy pandemia wpłynęła na każdy aspekt naszego życia, książka została odświeżona i wydana, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie dla poszkodowanych skutkami COVID-19. 

Oficjalna premiera książki w Polsce zaplanowana jest na 25 listopada 2020 r. Polskie wydanie „Ikabogzawiera 34 ilustracje wyłonione w konkursie, których autorami są dzieci z całego kraju w wieku 7 - 12 lat.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 23-01-2021
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
STACJA METEO INOWROCŁAW: