Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Jesień z Tyrmandem
Wtorek,     20 / 10 / 2020

Tegoroczna jesień w bibliotece będzie należała do Leopolda Tyrmanda. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci tego pisarza, publicysty, wielkiego orędownika muzyki jazzowej, a zarazem jednego z patronów roku 2020.

W nawiązaniu do tego wydarzenia, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu przygotowała projekt "Cały ten jazz", na który otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


W przestrzeni online zaprezentuje się młody, zdolny, trójmiejski zespół Immortal Onion, grający oczywiście jazz. Biblioteka zachęca również do obejrzenia wystawy Tyrmand - "Kalendarium życia". Kolejnym punktem projektu będzie konkurs rękodzielniczy "Skarpeta", który nawiązuje do charakterystycznego elementu stroju pisarza. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że te skarpety wcale nie były kolorowe. Być może więcej na ten temat opowie biograf Tyrmanda – pisarz Marcel Woźniak. Zaprezentowany zostanie także film dokumentalny o Milesie Davisie - gigancie jazzu. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach tanecznych prowadzonych online, a całe rodziny biblioteka zachęca do udziału w grze miejskiej "Złe adresy", gdzie na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody.

Biblioteka zachęca także do śledzenia swojej strony internetowej i profilu Facebooka, gdzie można znaleźć szczegółowe  informacje na temat wydarzeń w ramach projektu "Cały ten jazz".

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 26-11-2020
Dziś imieniny
Leona, Leonarda, Lesławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: