e Inowrocław Wernisaż wystawy "Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty"

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Wernisaż wystawy "Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty"
Poniedziałek,     20 / 01 / 2020

W Galerii Miejskiej odbył się wernisaż wystawy "Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty". Przybyłych gości powitał autor wystawy Maciej Szymanowicz oraz prezydent Ryszard Brejza.

Wszystkie osoby otrzymały specjalne atrybuty krasnoludków. Dla dzieci przygotowano również zabawy. Ponadto o godz. 17:00 odbędzie się projekcja kultowego, polskiego filmu „Kingsajz”.

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc.

Autor wystawy, Maciej Szymanowicz to polski grafik, dizajner, autor okładek i ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W dzieciństwie kochał rysować, ale studiować postanowił na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Został aktorem lalkowym, lecz to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.

Za ilustracje do książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy, a za ilustracje do „Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci. Maciej Szymanowicz jest autorem książki „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Wtorek, 22-09-2020
Dziś imieniny
Maury, Milany, Tomasza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: