Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kto głosuje, ten się liczy!
Galerie:
INO-GĘŚ, czyli Festyn Rodzinny "Z Gęsiną w Tle"
Poniedziałek,     11 / 11 / 2019
Festyn Rodzinny "Z Gęsiną w Tle"
Poniedziałek,     11 / 11 / 2019

W świąteczne popołudnie w hali odbyła się impreza INO-GĘŚ, czyli Festyn Rodzinny "Z Gęsiną w Tle".

Podczas wspólnego świętowania można było zobaczyć pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego, który zaprezentował sztukę przyrządzania gęsiny.

Każdy mógł skosztować tradycyjnej gęsiny, ale też innych potraw: gulaszu z mięsa gęsi z kaszą i buraczkami, pasztetu z gęsiny na zimno z kromką chleba, kotletów z gęsi z modrą kapustą w sosie grzybowym, czarniny z makaronem czy pierogów z gęsi. Dania przygotowane zostały przez koła gospodyń wiejskich z Cieślina, Gnojna, Góry, Olszewic, Sławęcinka, Słońska i Turzan. Wszystkie rywalizowały w konkursie.

Jury konkursowe wybrało najlepszą potrawę, którą okazała się gęsina szarpana w bułce przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Olszewic. Prezydent Ryszard Brejza wręczył zwyciężczyniom czek o wartości 1000 zł. Przyznano także nagrodę publiczności. W tej kategorii wygrały pierogi z gęsi i surówką z białej  kapusty.

Inowrocławianie i goście naszego miasta chętnie sięgali również po słodkie rogale marcińskie. Podczas festynu oprócz doznań kulinarnych były także artystyczne. Na scenie zaprezentowali się wokaliści ze studia piosenki KCK, a także góralska kapela "Pogwizdani". Do świata magii zabrał nas iluzjonista Maciej Kozłowski. Na najmłodszych czekał specjalnie przygotowany kącik, w którym było m.in. malowanie twarzy i warsztaty przygotowywania patriotycznych akcentów dekoracyjnych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Niedziela, 12-07-2020
Dziś imieniny
Brunona, Jana, Wery
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: