Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Nowe technologie w branży zdrowia
Wtorek,     09 / 04 / 2019

28 i 29 maja br. odbędzie się XXIV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa. W tym roku uczestnicy będą debatować o bezpieczeństwie zdrowotnym i wykorzystaniu nowoczesnych technologii w dziedzinie zdrowia.

Tegoroczne forum organizowane jest pod hasłem „Bezpieczeństwo zdrowotne. Nowe technologie monitorowania, obrazowania, modelowania, prognozowania stanu zdrowia i środowiska”. Podczas dwudniowego wydarzenia w hali widowiskowo-sportowej dokonany zostanie przegląd projektów i działań wdrożeniowych technologii cyfrowych w zakresie teleopieki, telemedycyny, robotyzacji, wirtualnej opieki medycznej, inżynierii systemów opieki zdrowotnej, zarządzania danymi, przechowywania i bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej, diagnostyki, prognoz i klasyfikacji chorób, technologii uczenia maszynowego, medycyny obliczeniowej (big data), systemów powiadamiania w nagłych i nadzwyczajnych zagrożeniach, monitorowania i obrazowania środowiska, a także wykorzystania dronów w opiece medycznej i bezpieczeństwie ekologicznym.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, a także wskaźnika BMI przygotowanych przez Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka.

Organizatorami konferencji są: Prezydent Miasta Inowrocławia, Starosta Inowrocławski, Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katedra Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy i Polskie Towarzystwo Ratunkowe.

Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.forumrat.inowroclaw.pl

Ponadto w tych samych dniach w hali widowiskowo-sportowej planowana jest prezentacja nowych technologii wykorzystywanych w systemach bezpieczeństwa zdrowotnego i środowiskowego np. robotów, dronów, systemów powiadamiania o zagrożeniach, a także mobilnych aplikacji (m-health). Zainteresowane udziałem w wystawie firmy, proszone są o kontakt z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, tel. (52) 35 55 355, e-mail do 10 maja br.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Poniedziałek, 25-05-2020
Dziś imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: